15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Życiowy sukces Oliviera Skrzypczaka

Zaczynał w UKS „Pniewiak”

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy U23 „Jovenes Promesas” w hiszpańskiej La Nucia dedykowany był przede wszystkim młodym obiecującym zawodnikom tej sztuki walki. Życiowy sukces w Hiszpanii odniósł pniewianin Olivier Skrzypczak, reprezentujący barwy Akademii Zapasów Nowy Tomyśl.

Olivier Skrzypczak należy do najbardziej obiecujących polskich zapaśników młodego pokolenia. Mimo iż nie wywalczył przed kilkoma tygodniami olimpijskiej kwalifikacji w Azerbejdżanie, postanowił dalej ciężko pracować, wierząc, że największe sukcesy dopiero przed nim. Ambitny podopieczny swojego trenera i jednocześnie ojca Jacka Skrzypczaka nie dał szans swoim rywalom podczas turnieju zapaśniczego w hiszpańskiej La Nucii. W finale turnieju zawodnik Akademii Zapasów Nowy Tomyśl zmierzył się z dominatorem kategorii wagowej, reprezentantem Kazachstanu Doszhanem Utepkalievem. Zwyciężył na punkty 6:3 zdobywając tym samym złoty medal turnieju. – Nasz Olivier, który szedł dolną ścieżką drabinki kwalifikacyjnej, w pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym pokonał przez tzw. „tusz”, przy prowadzeniu 5:0, reprezentanta Hiszpanii – Gorka Gracia Garijo. A w walce o finał w kilkadziesiąt sekund rozprawił się z Portugalczykiem Marco Branquinho, gdy w pierwszej akcji pojedynku, po pięknym rzucie biodrowym za cztery punkty, położył przeciwnika w pozycji zagrożonej i docisnął go do maty zwyciężając. To wielki wyczyn. Jesteśmy bardzo dumni z występu Oliviera w Hiszpanii. Konkurencja była ogromna. A nasz zawodnik pokazał wysokiej klasy chwyty, wygrywając ten turniej – relacjonuje występ swojego wychowanka trener Jacek Skrzypczak.

Akademia Zapasów w Nowym Tomyślu funkcjonuje od 2015 roku. Obecnie trenuje w niej około 20 zawodników w wieku od 7 do 16 lat. Olivier Skrzypczak rozpoczynał przygodę z zapasami w Uczniowskim Klubie Sportowym „Pniewiak”, gdzie przez wiele lat jego ojciec był trenerem. Jacek Skrzypczak odnosił sukcesy zawodnicze w wieku młodzieżowym (mistrz Polski z roku 1990 i brązowy medalista z roku 1991), ale przede wszystkim jako trener. Dziś, po wielu latach przestoju, próbują się odrodzić zapasy klasyczne w Pniewach.

(sc)

 

Poprzedni
Następny