15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

O Nas

Tygodnik Gazeta Szamotulska powstał w 1992 roku. Ukazuje się na terenie gmin: Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły i Wronki, zamieszkiwanym przez ponad 90 tysięcy osób.

„Gazeta” należy do najstarszych niezależnych wydawnictw lokalnych tego typu w Polsce powstałych po okresie transformacji. Za udział w budowaniu demokracji otrzymaliśmy w 1994 r. w II Konkursie dla niezależnej prasy lokalnej w Polsce organizowanym przez Instytut na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej (IDEE) wyróżnienie, natomiast w roku 1998 Jury IV Konkursu Fundacji IDEE uhonorowało naszą redakcję II nagrodą.

Na łamach „Gazety” poruszamy problemy istotne dla lokalnej społeczności. Przyglądamy się pracy samorządów, instytucji, organizacji. Piszemy o wydarzeniach sportowych, kulturalnych, przede wszystkim jednak o problemach zwykłych mieszkańców.

W Tygodniku Gazeta Szamotulska publikowało i publikuje swoje teksty wiele osób o różnych temperamentach politycznych i społecznych. Uważamy, że jest to najlepsza rekomendacja dla naszego wydawnictwa. Na stronach „Gazety” uwieczniliśmy setki tysięcy narracji o mieszkańcach powiatu i ich sprawach. Dla przyszłych pokoleń, bez względu na kontrowersje, które możemy wzbudzać, stajemy się źródłem opowieści o życiu ludzi działających w naszej małej ojczyźnie.