15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Z pasji do tańca

Renata Sobocińska nominowana do nagrody gminy Pniewy

            Komisja konkursowa, złożona między innymi z laureatów dotychczasowych nagród gminy Pniewy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wybrała kandydaturę Renaty Sobocińskiej do tegorocznej nagrody. Stosowną uchwałę, na sesji w dniu 25 kwietnia podejmie Rada Miejska Pniewy.

Nagrody gminy Pniewy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są od 2008 roku. Jej laureatami kolejno byli: s. Daniela Jankowska (2008), Magdalena Matuszewska-Bryłka (2009), Ilona Bańdurska (2010), Teresa Białkowska (2011), Wiesław Ratajczak (2012), ks. Piotr Mamet (2013), Władysława Olejniczak (2014), Urszula Grzęda (2015), Szymon Krawczyk (2016), Elżbieta Musiał (2017), Alina Rysicka (2018), Inez Kęsy (2019), Agnieszka Janaszak (2020), Emilia Wytykowska-Sroka (2021), Iwona Walczak (2022) oraz Agnieszka Raczkowska (2023).

Komisja, opiniująca kandydatów do tegorocznej nagrody, rekomendowała Radzie Miejskiej kandydaturę Renaty Sobocińskiej. Renata Sobocińska jest wieloletnią nauczycielką nauczania początkowego i techniki w Szkole Podstawowej w Chełmnie. W szkole pracuje od prawie 40 lat. Jest lubiana i szanowana zarówno przez uczniów, jak i rodziców. Od lat współtworzy najważniejsze wydarzenia społeczne i kulturalne w gminie Pniewy. Renata Sobocińska przygotowywała liczne apele, współorganizowała imprezy szkolne, była inicjatorką i koordynatorką szkolnych projektów edukacyjnych współpracując z Policją, Strażą Miejską, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Państwową Strażą Pożarną, Inspekcją Transportu Drogowego. Wśród projektów realizowanych przez Renatę Sobocińską znalazły się: „Kabecjanie dają radę”, „Uśmiech mam słoneczny, bo jestem bezpieczny”, „Bądź ostrożny na drodze”, „Bezpiecznych porad kilka Sierżanta Pyrka”, „Z mundurowymi bezpieczniej”, „Odblaskowa misja świecimy przykładem”, „Gdy bezpiecznie jest wokoło, wtedy wszystkim jest wesoło”, „Chełmno bezpieczne z Pyrkiem”, „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”, „Pyrek wesoły pokazuje jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły”, „Bezpieczeństwo ważna sprawa – szkolny projekt z Krokodylkiem Tirkiem to nauka i zabawa”. Renata Sobocińska przygotowywała uczniów do turniejów o bezpieczeństwie, co wielokrotnie przyczyniło się do sukcesów kolejnych reprezentantów szkoły. Jednak największą pasją Renaty Sobocińskiej jest prowadzony od 1985 roku, w ramach zajęć pozalekcyjnych Zespół Taneczny „Abaris”. Zespół wielokrotnie reprezentował szkołę, a także gminę Pniewy, w licznych festynach, przeglądach i konkursach. Wśród licznych występów w historii zespołu zapisał się „Roztańczony Vivaldi”. Kandydatka do tegorocznej nagrody gminy Pniewy zachęca dzieci do udziału w zajęciach i występach, a tym samym do czerpania satysfakcji z tego, co wspólnie tworzą. Wszystkie te inicjatywy mają bardzo ważny wymiar kulturalny dla mieszkańców gminy.

(sc)

Zdjęcie: Renata Sobocińska odbierająca gratulację za przygotowanie ubiegłorocznego spektaklu „Roztańczony Vivaldi”

Poprzedni
Następny