15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Park Sokoła oficjalnie otwarty

Pierwszy dzień wiosny w nowym miejscu rekreacji

            W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w iście wiosennej aurze oficjalnie oddano do użytku „Boisko Sokoła” w Pniewach. Teren rekreacyjny przy ul. Dworcowej, w sąsiedztwie Przedszkola „Miś” jest największym w gminie miejscem zabaw dla dzieci i młodzieży.

Powstawanie tego miejsca ma już swoją historię. W okresie 20-lecia międzywojennego teren ten służył jako miejsce rekreacji dla członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Do początku lat 90-tych funkcjonował tam ogród jordanowski. W ostatnich 30 latach teren porastały nie poddawane pielęgnacji coraz wyższe krzewy, trawy i inna roślinność. Kilka lat temu burmistrz Pniew podjął się negocjacji z właścicielami terenu, od początku przyjmując kierunek budowy miejsca rekreacji. Coś w rodzaju reaktywacji przedwojennego boiska, ale – co zrozumiałe – dostosowanego do potrzeb współczesnych. Właściciele gruntu przystali na propozycję, co dało możliwość snucia wizji przyszłości Parku Sokoła.

W grudniu 2020 roku Rząd Rzeczypospolitej Polskiej przyznał gminie Pniewy dotację w wysokości 1,8 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kolejne środki zewnętrzne nadeszły w roku 2021. W sumie, całkowity koszt zadania wyniósł 4.800.000 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 3.718.000 zł.

Intensywne prace przy zagospodarowaniu terenu „Boisko Sokoła” przy ul. Dworcowej rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Pierwotnie zadanie miało zostać ukończone w połowie października, ale termin wydłużono do grudnia. Rzeczywiście, wszelkie prace zakończono w grudniu, ale z oficjalnym otwarciem poczekano do pierwszego dnia wiosny. Wraz ze wszystkimi grupami przedszkolnymi, seniorami z Dziennego Domu Seniora i uczestnikami zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy „Jawor”, świętowali: burmistrz Jarosław Przewoźny, starosta szamotulski Beata Hanyżak, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK s. Beata Mazur, przełożona domu macierzystego zgromadzenia s. Justyna Oleś. Wymienione grupy przedszkolaków, seniorów i uczestników ŚDS „Jawor” zaprezentowały krótki program artystyczny.

Na scenie zaprezentowano krótki program artystyczny

 

Zdjęcie u góry: Do Parku Sokoła przybyły grupy maluchów z Przedszkola „Miś”

Poprzedni
Następny