15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Maryśka z Obrzycka

Sukces obrzyckiej policji

Policjanci z Obrzycka odkryli uprawę marihuany i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych substancji. Podejrzanym jest mieszkaniec Obrzycka. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku od pewnego czasu pracowali nad sprawą przestępczości narkotykowej na terenie miasta i gminy Obrzycko.

Mundurowi ustalili, iż jeden z mieszkańców Obrzycka może być zamieszany w uprawę oraz przetwarzanie środków odurzających. Wytypowany przez funkcjonariuszy 28-latek trafił w ręce policjantów w tym miesiącu.

Podejrzenia funkcjonariuszy, iż 28-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków potwierdziły się, gdy w trakcie przeszukania jego miejsca przebywania znaleźli zarówno wysuszoną, jak i świeżo ściętą marihuanę oraz przyrządy służące do przerabiania środków odurzających. Podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 300 gramów suszu roślinnego oraz niezasuszone jeszcze liście konopi.

To nie było jedyne odkrycie policjantów. Funkcjonariusze natrafili też na uprawę marihuany. Znalezionych zostało sześć krzewów w zaawansowanej fazie wzrostu.

28-letni obrzyczanin podejrzany o przestępczość narkotykową został zatrzymany, a po przesłuchaniu świadków i zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, został doprowadzony do prokuratury. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, uprawiania marihuany w ilości pozwalającej na dostarczenie znacznych ilości środków odurzających oraz wytwarzania narkotyków.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 28-latka wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa, toczy się w niej prokuratorskie śledztwo.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany 28-latek, polskie prawo przewiduje karę co najmniej 3 lata więzienia.

(mal), KPP

FOTO: Policjanci znaleźli świeżą oraz suszącą się marihuanę

Poprzedni
Następny