15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gruzin był wstawiony

Wypadek w Ostrorogu. Gruzin był wstawiony

Jazda „na podwójnym gazie” jest zawsze niebezpieczna. W wypadku drogowym w Ostrorogu, z podejrzanym o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, dwie osoby trafiły do szpitala.

W sobotę, 13 lutego około godziny 12:55 policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego w Ostrorogu.

– Na miejscu okazało się, że zderzyły się ze sobą dwa samochody: volkswagen passat (którym kierował 30-letni obywatel Gruzji) i renault clio (który prowadził 59-letni ostrorożanin) – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Sandra Chuda. – Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący passatem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z clio, a następnie uderzył w elewację budynku. Kierowca renault i pasażerka volkswagena zostali z miejsca zdarzenia przetransportowani do szpitala. Jeden z nich doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

– Policjanci, sprawdzając stan trzeźwości uczestników wypadku, ustalili, że 30-latek nie powinien wcale wsiadać za kierownicę pojazdu – informuje rzeczniczka szamotulskiej KPP. – Mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca passata został więc zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami i grzywna.

AH

 

 

 

Prowadzący renault i pasażerka volkswagena zostali przetransportowani do szpitala

 

Foto (KPP Szamotuły): Kierowca passata został zatrzymany przez policjantów. 30-letni Gruzin miał 1,3 promila alkoholu

Poprzedni
Następny