15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zwyciężczyni Eurowizji na Dniach Pniew

Viki Gabor zaśpiewa w parku

           Jedną z gwiazd ubiegłorocznych Dni Pniew była Roksana Węgiel. W tym roku w Pniewach zaśpiewa kolejna zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci, Viki Gabor.

Młoda polska piosenkarka, pochodzenia romskiego wystąpi przed pniewską publicznością w sobotę 3 czerwca. Tegoroczne Dni Pniew będą odbywać się w formule dwudniowej – 3 i 4 czerwca.

Viki Gabor wygrała 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w roku 2019. Miała wówczas 12 lat. W latach 2020 i 2022 wydała dwa albumy studyjne: Getaway (Into My Imagination) oraz ID, a także kilka singli. Urodziła się w Hamburgu, mieszkała w Polsce, w Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce.

Oprócz młodej wokalistki, tegoroczne Dni Pniew humorem okrasi Kabaret Czesuaf. Jak mówią o sobie: doświadczony, ale ciągle jeszcze młody kabaret z Poznania. Prezentujący inteligentny, niebanalny humor dla widzów na scenach całej Polski. Kabaret Czesuaf rozśmiesza widzów w całej Polsce od 2002 roku. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najnowszy ich program nosi tytuł „Bez przesady!” – To próba zmierzenia się z tym, co widzimy dookoła siebie. Dlaczego wszystko wyolbrzymiamy? Polscy piłkarze przegrają mecz – „klęska”, „tragedia”. Iga Świątek wygra – „miazga”, „pogrom”. A powiedzmy sobie szczerze, najczęściej w Polsce jest po prostu średnio. Za to na pewno średni nie jest nowy program kabaretu Czesuaf, bowiem Olga, Tomek i Maciek dają z siebie na scenie wszystko, a nawet jeszcze więcej – piszą o sobie na stronie internetowej kabaretu.

(sc)

Fot. W ubiegłym roku podczas Dni Pniew wystąpiła Roksana Węgiel. W tym roku zaśpiewa Viki Gabor.

Poprzedni
Następny