15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niecodzienna sprawa – żona okradła męża

Obrazy wróciły do autora

Policjanci z Wronek odzyskali kilkanaście obrazów, które zostały przywłaszczone i sprzedane bez zgody ich autora. Część dzieł została sprzedana do galerii sztuki w Szczecinie. Również te prace zostały odzyskane. Podejrzani o przywłaszczenie i paserstwo zostali zatrzymani i przesłuchani. Usłyszeli zarzuty. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie o przywłaszczeniu obrazów.

– Ich autorem był sam pokrzywdzony, a podejrzaną o ich przywłaszczenie jego żona, która nie miała prawa do rozporządzenia niniejszymi przedmiotami. Łupem miało paść co najmniej 30 obrazów wartych około 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, kobieta miała też bezprawnie posługiwać się kartą płatniczą mężczyzny – informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji.

Po zebraniu pierwszych materiałów dowodowych w sprawie policjanci zatrzymali 42-latkę podejrzaną o przywłaszczenie. Funkcjonariusze zatrzymali też 43-letniego pasera, u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczyli 13 obrazów pochodzących z przestępstwa. Policjanci ustalili również, iż część dzieł mężczyzna sprzedał do galerii sztuki w Szczecinie. Dzięki współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami udało się zabezpieczyć również obrazy, które znajdowały się w Szczecinie.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 42-latka jest podejrzana o przywłaszczenie obrazów oraz o kradzież z włamaniem. Taką kwalifikację prawną policja przyjmuje w przypadku posługiwania się cudzą kartą płatniczą.

(mal), KPP

FOTO: Żona ukradła mężowi co najmniej 30 obrazów. Część trafiła do galerii sztuki w Szczecinie

Poprzedni
Następny