15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Złoto dla Synowca i Wypycha

Bibione znów biało-czerwone

W ubiegłym roku było złoto, w tym również jest złoto. W dniach 12-14 maja we włoskim Bibione w niedalekiej odległości od Wenecji po raz kolejny odbyło się wielkie święto siatkówki plażowej Beach Volley Marathon. W trakcie turnieju oprócz plażowych „dwójek”, „trójek” czy „czwórek” rozegrany został również turniej Beach Paravolley Marathon sitting & standing dla osób z niepełnosprawnościami. Nie zabrakło naszej reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Z Włoch przywieźli złoto.

Kadra w składzie Michał Wypych, Rafał Wojtowicz, Bartłomiej Synowiec i Dariusz Cegiełka dzielnie reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Dodajmy, że kapitan polskiej reprezentacji Michał Wypych, a także trener mentalny kadry – Marta Gargas, to mieszkańcy Kaźmierza. Z kolei Bartłomiej Synowiec jest mieszkańcem Szamotuł.

Polacy zameldowali się w Bibione w środę późnym wieczorem, by w czwartek 11 maja rozegrać jeszcze kilka piłek, potrenować we włoskim klimacie oraz przygotować się do meczy na plaży. W piątek Polacy rozpoczęli turniej od pewnego zwycięstwa z reprezentacją Słowacji 2:0. W sobotę nasi rozegrali 3 mecze z włoskimi drużynami, w każdym pokonując pewnie rywali 2:0. W sobotę zakończyli fazę grupową rozgrywek bez straty seta i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

Niedziela również należała do Polaków. W meczu półfinałowym biało-czerwoni pewnie pokonali reprezentację Włoch 2:0, by w końcu późnym popołudniem zmierzyć się w finale z drużyną Włochy II i pokonać rywali 2:0.

Włoskie Bibione znów stało się biało-czerwone. Dokładnie tak jak przed rokiem, Polacy po raz kolejny okazali się być niepokonani.

– Rozegraliśmy ParaVolley Marathon bez straty żadnego seta. Byliśmy nie do pokonania. Bardzo ciężkie warunki atmosferyczne przez cały turniej. Niepewność pogodowa, duże zmiany temperatur – to wszystko nie sprzyjało siatkówce plażowej. Ale okazało się, że nasi zawodnicy są nie do zatrzymania. Jestem z nich dumny. Wszyscy zawodnicy: Michał Wypych, Darek Cegiełka, Rafał Wojtowicz, Bartek Synowiec oraz cały sztab: Dawid Łuczak, Marta Gargas, Kacper Bołda – na te ekipę nie ma mocnych. Bardzo dobra robota – podsumowuje turniej trener kadry siatkarzy Piotr Janiak.

Jesteśmy zespołem z krwi i kości. Nasi chłopcy pewnie pokonują rywali, zdobywają medale i tworzą fantastyczną atmosferę. Kolejny egzamin z team spirit zdany na piątkę z plusem. Czego chcieć więcej? – dodaje Marta Gargas,  trener mentalny kadry Polski.

(mal)

 

Foto: Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej

autor foto:  PARAVOLLEY EUROPE

Poprzedni
Następny