15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Złote Gody” w Pniewach

Medale od Prezydenta RP

 

22 czerwca Burmistrz Gminy Pniewy wręczył medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” parom, które jubileusz 50-lecia związku obchodziły w roku 2020. Zaplanowane w ubiegłym roku uroczystości przełożono z uwagi na stan pandemii.

Zaproszenia na uroczystości, które odbywały się w restauracji „Zacisze” skierowano do par małżeńskich, które w roku ubiegłym świętowały 50, 60 i 65-lecie związku. Z różnych przyczyn nie wszyscy jubilaci mogli odpowiedzieć na zaproszenie. Pierwszym akcentem uroczystości była msza święta w kościele św. Wawrzyńca, odprawiona w intencji jubilatów przez proboszcza pniewskich parafii ks. Wojciecha Słomińskiego.

W sali restauracji „Zacisze” burmistrz Jarosław Przewoźny wręczył medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Gości uroczystości przywitała sekretarz gminy i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyna Chamczyk. – Dziś obchodzicie Państwo święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania, które towarzyszy Wam w tej wspólnej małżeńskiej drodze przez dziesiątki lat. To dzięki Państwa determinacji i sile przekonania w wartości małżeństwa dzisiaj się spotykamy. To wiara w miłość, sztuka kompromisu oraz poczucie odpowiedzialności towarzyszyło Wam każdego dnia. To przez dziesiątki wspólnie spędzonych lat, które zapewne były pełne trosk, kłopotów, trudnych wyborów oraz pełne poświęceń potrafiliście stawić Waszą rodzinę ponad wszystkim jako coś ważniejszego niż Wy sami, a wszystko to w imię małżeństwa. Dziękuję w imieniu młodszych pokoleń za ten wspaniały i podniosły przykład życia i życzę Wam szanowni Jubilaci jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz grona życzliwych sobie przyjaciół, a także serdecznej opieki ze strony najbliższych na wiele następnych wspólnych lat – mówiła do jubilatów kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pniewach Justyna Chamczyk.

 

Burmistrz Gminy Pniewy, w imieniu Prezydenta RP odznaczył medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie” następujące pary: Mirosława i Edward Bańczaszek (Orliczko), Irena i Marian Batura (Pniewy), Grażyna i Mirosław Gotowy (Dęborzyce), Danuta i Henryk Górczyk (Pniewy), Teresa i Kazimierz Grzeszkowiak (Buszewko), Regina i Mieczysław Karzyńscy (Zamorze), Anna i Roman Kufel (Pniewy), Donata i Henryk Lubik (Pniewy), Krystyna i Bronisław Małeccy (Pniewy), Zofia i Józef Musiał (Pniewy), Bożena i Józef Poczekaj (Pniewy), Barbara i Antoni Rapa (Pniewy), Stefania i Zenon Stachowiak (Pniewy), Irena i Roman Stelmach (Pniewy), Kazimiera i Ryszard Stoińccy (Pniewy) oraz Maria i Bronisław Ziołek (Podpniewki).

Uhonorowano także małżonków, którzy w ubiegłym roku obchodzili 60-lecie pożycia:

Bożenę i Jana Korpików (Psarskie), Barbarę i Mariana Rusinków  (Pniewy) oraz Zofię i Wincentego Szymańskich (Pniewy). W części artystycznej wtorkowych uroczystości wystąpił chór „Wrzos” z Dziennego Domu Seniora w Pniewach.

 

 

fot. Urząd Miejski Pniewy

Poprzedni
Następny