15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zielone światło dla hali sportowej „Rolnika”

Gmina Szamotuły i powiat wymienią się gruntami. – Chodzi nam o pozyskanie działek pod planowaną budowę hali sportowej przy „Rolniku” – tłumaczy starosta Beata Hanyżak.

Gmina przekaże powiatowi jedną działkę na zapleczu ulicy Zamkowej i Szczuczyńskiej oraz za spichlerzem w Parku Zamkowym. Natomiast powiat przekaże gminie działkę pod przyszłą ścieżkę pieszo-rowerową oraz jedną działkę przy ulicy Księżycowej w Lipnicy – mówi Agnieszka Czapka, kierownik wydziału nieruchomości w magistracie. – Cel zamiany jest taki, że gmina Szamotuły potrzebuje działkę wzdłuż rzeki Samy przy ulicy Zamkowej, żeby wybudować projektowaną ścieżkę pieszo-rowerową, a powiatowi przyda się grunt pod ewentualną przyszłą rozbudowę spichlerza, który znajduje się w Parku Zamkowym oraz działki w rejonie Zamkowej i Szczuczyńskiej, na których ma powstać hala sportowa na potrzeby szkoły rolniczej – dodaje.

(mal)

FOTO: Wymiana gruntów pomiędzy gminą Szamotuły a powiatem pozwoli w przyszłości gminie zbudować ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż Samy

Poprzedni
Następny