15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Windą do kina

Kino „Halszka” w Szamotułach to coś więcej niż miejsce projekcji filmów, to także najpoważniejsza w regionie sala koncertowa i miejsce niebanalnych działań artystycznych. 

Jednak nie wszyscy szamotulanie zdają sobie sprawę, że jest spora grupa osób, która chciałoby skorzystać z bogatej oferty filmowej i koncertowej Szamotulskiego Ośrodka Kultury w kinie Halszka, a skorzystać nie może, a właściwie nie mogła do teraz. Problem stanowiły bariery architektoniczne, ale już nie stanowią. Zakończyła się właśnie instalacja zautomatyzowanej platformy schodowej, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami bezproblemowe dotarcie na koncert lub seans filmowy. Urządzenie wyposażone jest w przyciski umożliwiające obsługę użytkownikom o ograniczonej sprawności rąk i może być obsłużona bez udziału osób trzecich. A to zapewnia niepełnosprawnym fanom filmu, muzyki i teatru pełną samodzielność w dostępie do obiektu. Platforma zainstalowano w bocznym wejściu do sali, a jego montaż nie naruszył zabytkowej bryły budynku kina.

Urząd miejski znalazł finansowe wsparcie tej inwestycji, konkretnie w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fundusz zapewnił 80% kosztów realizacji zadania, czyli 75 750 złotych, a gmina dołożyła 19 000 złotych.

(mal), UMiG

 

FOTO: Platforma schodowa już działa. Miłośnicy filmu mają wreszcie dostęp do sali kinowej

Poprzedni
Następny