15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zbędnych rzeczy nie musimy wyrzucać

Patent na wiosenny remanent szaf

 Już po raz dziewiąty w Szamotułach odbył się Baby Targ, zyskujący z roku na rok coraz większe grono zwolenników.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowanego w hali „Nałęcz” przez Fundację Varietae, prowadzona była wymiana i sprzedaż między innymi ubranek, butów, zabawek, książek dla dzieci. Tym razem asortyment oferowanych towarów poszerzono o stoiska przeznaczone dla mam. Dzięki temu one również mogły zaopatrzyć się w brakującą garderobę lub inne akcesoria, jednocześnie pozbywając się nieprzydatnych już rzeczy.

Z ekologią za pan brat

Sobotniej akcji przyświecał cel proekologiczny, zakładający by przedmioty codziennego użytku, takie jak chociażby ubrania, nie marnowały się jako wyrzucane, ale mogły posłużyć kolejnym nabywcom zyskując nowe życie. Takie podejście ogranicza wciąż przybywające odpady. Impreza przypominała, że sami mamy wpływ na skuteczne, proekologiczne rozwiązania. Baby Targ promuje poza tym ekonomiczne podejście do rodzinnych budżetów. Uświadamia, że oszczędności mogą zasilać pieniądze ze sprzedaży niepotrzebnych rzeczy. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na nowe wydatki, związane na przykład z planami wakacyjnymi czy pomysłami na rozwijanie się.

Karolina i Hubert Siwczakowie pojawili się na imprezie wraz z dziećmi, 7-miesięcznym Leosiem i 3-letnią Zosią.

Do odgracenia szafy natchnęła mnie koleżanka Julka. Udało mi się pozbyć sweterków, sukienek córki, bluzek. W sumie zyskaliśmy około 300 złotych. To bardzo fajna inicjatywa, zwłaszcza w dobie, kiedy wszyscy nastawieni są na konsumpcjonizm. Słyszałam, że za trzy miesiące planowana jest podobna akcja – oznajmiała Karolina Siwczak.

Sweter dla Zosi

Sobotnia impreza cieszyła się zainteresowaniem nie tylko wśród szamotulan. Ola Górna z 5-miesięczną córeczką Zosią i mamą Marią wzięła udział w Baby Targu, przyjeżdżając do stolicy powiatu aż z Zakrzewa.

Sprzedałam dosyć sporo rzeczy. Swoje koszule, bluzki. Za pieniądze, które pozyskałam kupiłam Zosi w przystępnych cenach sweter, opaskę, książeczkę. Chętnie wezmę udział w kolejnej edycji dzisiejszego przedsięwzięcia – stwierdzała Ola Górna.

Z kolei Maria i Karolina podczas sobotniego spotkania nastawiły się na poszukiwanie kupców książek i asortymentu niemowlęcego.

W ramach Baby Targu dostępne były stoiska lokalnych przedsiębiorców i rękodzielników. Z myślą o najmłodszych przygotowano warsztaty z szycia magicznych woreczków, tworzenia makramowych breloków, wykonywania balonowych ubranek dla lalek. Na dzieci czekały wyzwania architektoniczne przy tworzeniu konstrukcji z klocków Lego. Firma TravelSport zapewniała rozrywkę w formie Lasertagu.

W programie nie brakowało innych ciekawych propozycji. Jedną z nich była prelekcja Fundacji SportEko, poświęcona sportowemu rozwojowi dzieci. Firma VitalRefleks przygotowała warsztaty, w trakcie których zdradzała sposoby na dokuczliwą migrenę. Były też pogadanki na temat dbania o siebie, nie tylko w wymiarze urody, ale pracy zawodowej i codziennego spełniania się oraz warsztaty kulinarne. Komenda Powiatowa Policji prowadziła akcję znakowania rowerów, zapraszając do utrwalania wiedzy o bezpieczeństwie na drogach. Przed wejściem do hali „Nałęcz” można było odwiedzić kącik ogrodniczy, wymienić rośliny i posłuchać wskazówek specjalistki w dziedzinie architektury krajobrazu na temat tego, jak urządzić wymarzoną, zieloną enklawę.

Mamy po metamorfozie

Intrygującą częścią sobotniego wydarzenia była kolejna odsłona „Metamorfoz Mam”, na które zaprosiło stowarzyszenie Lepsze Szamotuły. Odważne modelki, gotowe na szczyptę szaleństwa i moc barw, zaprezentowały na czerwonym dywanie swój nowy image i stroje.

Kreacje śmiałych mam, eksponujących z gracją i wdziękiem swe walory przed publicznością, pomogły stworzyć Ditta Hoffmann – instruktorka makeup-u i właścicielka szamotulskiego salonu kosmetycznego, Magdalena Barańska – specjalistka od stylizacji fryzur, znana pod marką „Magiczne Cięcie”, Natalia Kapłon, która wykonała ręcznie zdobione koszulki dla mam oraz Agata Dobak, autorka biżuterii.

Pokaz modowy z ich udziałem wypadł profesjonalnie. Modelki olśniewały zjawiskową urodą i świeżością, niczym gwiazdy światowych wybiegów.

ika

 

 

Na zdjęciu u góry: Weekendowe wydarzenie zaciekawiło Ewę Jankowską, właścicielkę znanej w Szamotułach restauracji Alanya. Na zdjęciu pani Ewa z 8-letnim wnuczkiem Jankiem

Poprzedni
Następny