15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zaskakująca rezygnacja Artura Biniaka

Zmiany kadrowe w powiecie

Artur Biniak nie jest już skarbnikiem powiatu szamotulskiego. W środę został odwołany z pełnionej funkcji przez radę powiatu.

– W dniu 20 marca pan skarbnik Artur Biniak złożył do mnie prośbę o odwołanie z zajmowanego stanowiska z powodów osobistych – wyjaśniała radnym starosta Beata Hanyżak.

– Chciałbym państwu podziękować za ten pięcioletni okres współpracy. Będę ten okres pracy w samorządzie mile wspominał – powiedział były już skarbnik odbierając podziękowania od samorządowców.

– Będę bardzo mile wspominał współpracę z panem. Zawsze był pan gotowy do udzielania odpowiedzi na trudne niekiedy pytania – podkreślał przewodniczący rady Radosław Łanoszka.

Biniaka na stanowisku skarbnika zastąpi Agnieszka Szulczyk. Absolwentka finansów i bankowości na Uniwersytecie Szczecińskim, a także studiów podyplomowych o specjalności rachunkowość i finanse jednostek powiatowych. Wiele lat przepracowała na stanowisku skarbnika gminy Oborniki oraz gminy Wronki, ostatnio kierowała wydziałem księgowości w wydziale finansowym Urzędu Miasta Poznania. Za powołaniem Szulczyk na stanowisko skarbnika zagłosowała jednogłośnie cała rada.

Dziękuję za powołanie, dziękuję za kredyt zaufania, które dzisiaj od państwa otrzymuję – zwracała się radnych. – Obiecuję rzetelnie, sumiennie, zgodnie z obowiązującymi przepisami wykonywać powierzone mi zadania. Mam nadzieję, że moje wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku skarbnika gminy oraz posiadane kwalifikacje pozwolą mi wspierać zarząd powiatu oraz radę w toku podejmowania ważnych dla powiatu decyzji finansowych. Życzę państwu i sobie realizacji wielu budżetów, które będą odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców powiatu i przyczynią się do jego rozwoju.

(mal)

FOTO: Agnieszka Szulczyk zastąpi Artura Biniaka na stanowisku skarbnika powiatu

Poprzedni
Następny