15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zaczęło się od roweru

Sporo na sumieniu poznaniaka

Policjanci z Szamotuł ustalili podejrzanego o kradzież roweru. Podczas pracy nad sprawą okazało się, że mężczyzna miał znacznie więcej na sumieniu. Jest również podejrzany m.in. o kradzież samochodu, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków.

Kryminalni z Szamotuł, pracując nad sprawą kradzieży rowerów natrafili na trop podejrzanego o kradzież jednego z nich. Do przestępstwa doszło na ul. Dworcowej w okolicy dworca PKP w Szamotułach, a podejrzanym o dokonanie przestępstwa okazał się 31-letni mieszkaniec Poznania. W trakcie pracy nad sprawą okazało się, że mężczyzna może mieć na sumieniu nie tylko kradzież jednośladu, ale też inne przestępstwa.

– Po zebraniu niezbędnych informacji, kryminalni wspólnie z dzielnicowymi zatrzymali 31-latka, kiedy to przebywał na terenie Kaźmierza. Mężczyzna kierował wówczas samochodem marki Opel Signum, a z policyjnych ustaleń wynikało, że samochód może również pochodzić z kradzieży – informuje asp. Sandra Chuda, rzecznik prasowy szamotulskiej policji. – Sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach informatycznych potwierdziło te informacje. Samochód został skradziony w Poznaniu. Dodatkowo, mężczyzna użył tablic rejestracyjnych od innego pojazdu, co również stanowi przestępstwo.

Nie był to jednak koniec. Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 31-latka, na jaw wyszło, że miał 0,78 promila alkoholu w organizmie, a podczas przeszukania samochodu, którym kierował, funkcjonariusze znaleźli środek psychotropowy w postaci tzw. kryształu. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie okazało się, że nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania samochodem.

31-latek został zatrzymany, a skradzione auto policjanci zabezpieczyli, aby mogło wrócić do właściciela. – Gdy poznaniak wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał pięć zarzutów za przestępstwa i jeden zarzut za wykroczenie. Jest podejrzany o kradzież z włamaniem do samochodu w Poznaniu, kradzież roweru w Szamotułach, używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu którym kierował, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków oraz kierowanie samochodem bez uprawnień – wyjaśnia aspirant Chuda.

Mężczyźnie grozi wiele lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

(mal), KPP

FOTO: Opel signum, którym kierował 31-latek, okazał się być kradzionym

Poprzedni
Następny