15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Z Pocztą Polską wszystko jest możliwe

Świąteczne propozycje szamotulskiego urzędu pocztowego

W szamotulskim urzędzie pocztowym przy ulicy Dworcowej z pełnym rozmachem ruszyły przygotowania do Bożego Narodzenia. W holu wejściowym odwiedzających wita, a jakże, Święty Mikołaj.

Dyrekcja i pracownicy zachęcają szamotulan i przybyszy z okolicznych miejscowości do otwierania swych serc i udziału w trwającej od połowy listopada akcji charytatywnej. Polega ona na zbiórce prowadzonej dla Domu Dziecka w Szamotułach. Jego podopiecznych można wspomóc, nabywając na poczcie sprzedawane przez nią artykuły, umieszczając je w specjalnym kartonie, ustawionym przy Świętym Mikołaju. Zgromadzone podarunki zostaną zapakowane, by tuż przed Bożym Narodzeniem trafiły do wychowanków domu dziecka, stanowiąc dla nich gwiazdkowe niespodzianki. Charytatywną akcję prowadzą także filie szamotulskiego urzędu pocztowego działająca przy ul. Sportowej w Szamotułach, w Ostrorogu, Obrzycku i w Kaźmierzu.

Poczta proponuje swoim klientom, w ramach prezentów i nie tylko, atrakcyjne, urozmaicone, rzadko spotykane towary w przystępnych cenach, na każdą kieszeń. W ich szerokiej gamie są: książki, kalendarze, bombki i innego rodzaju ozdoby, kartki i karnety świąteczne, przybory szkolne, zabawki, obrusy, serwety, poszewki lniane na poduszki, termofory, kolorowanki edukacyjne, zabawki, słodycze. Spędzając czas przy kominku, można wypełnić go grami planszowymi, układankami w postaci klocków czy puzzli. Na zimowe wieczory przydadzą się rozgrzewające, aromatyczne herbatki z dodatkiem imbiru, pomarańczy, cynamonu czy goździków. Jest zatem w czym wybierać.

Ciekawostki znajdą dla siebie także kolekcjonerzy znaczków. Czeka na nich bogata gama nowych, wydanych w eleganckich szatach graficznych folderów filatelistycznych. Ich tematyka związana jest z postaciami z bajek, wspomnieniami Światowych Dni Młodzieży obchodzonych w 2016 roku w Krakowie z udziałem papieża Franciszka, z ekspozycjami kwiatów i pożytecznych owadów. Są również albumiki poświęcone Maryi Jasnogórskiej jako patronce Polski, szopkom krakowskim. Gratkę dla kolekcjonerów stanowią znaczki wykonane techniką czarnodruku. Jeden z nich dedykowany jest 650 rocznicy istnienia katedry wawelskiej, a drugi upamiętnia postać Józefa Piłsudskiego.

2 i 3 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego na Rynku, Poczta Polska również zaprezentuje swoje stoisko ze świątecznym asortymentem. Także w tych dniach będzie można będzie przekazywać upominki dla podopiecznych domu dziecka.

Warto wiedzieć, że od 25 listopada do 31 stycznia przyszłego roku, szamotulski urząd pocztowy udostępnia okolicznościowy stempel ze zmiennym datownikiem dziennym. Przedstawia on Mikołaja mknącego na saniach z wiozącymi go reniferami. Na stemplu znajduje się napis: „Boże Narodzenie. Zdrowych i Pogodnych Świąt. Szamotuły”. Na życzenie jest on przystawiany na wysyłanych listach bądź kartkach, stanowiąc rodzaj osobliwego upominku.

Uznaliśmy, że w dobie wszechogarniającej nas cyfryzacji, przyjemnie będzie powrócić nie tylko do bożonarodzeniowych ceremonii i zwyczajów, ale także do tradycyjnych sposobów komunikowania się poprzez kartki czy listy. Zwłaszcza, gdy widniał będzie na nich okolicznościowy stempel, który wraz z przesyłkami zapromuje Szamotuły, docierając w różne części kraju i świata, jako symboliczny akcent świąteczny – oznajmia naczelnik szamotulskiego urzędu pocztowego Lidia Szeląg.

W odcisk stempla będzie można opatrzyć swoje przesyłki także w trakcie grudniowego jarmarku. W klimacie przywołującym magię Bożego Narodzenia, z pocztą wszystko jest możliwe. Nawet wizyta u Świętego Mikołaja i przesłany bezpośrednio przez niego list.

By spotkać się ze Świętym Mikołajem, uszczęśliwiającym nie tylko najmłodszych, lub otrzymać od niego przesyłkę, rodzice mogą w urzędzie pocztowym zdecydować się na film bądź list od niego. Zamawiający film, otrzymują na swój numer telefonu kod aktywacyjny z linkiem i wskazówki, jak krok po kroku przygotować opowieść świąteczną.

Do stworzenia wideo potrzebnych jest 5 zdjęć: 3 dziecka i 2 dowolne w kategorii ulubione zwierzę, rysunek, zabawka, wakacje, szkoła, bliska osoba, rodzina, przedszkole, miejsce zamieszkania.

W ofercie poczty jest też list od Świętego Mikołaja, który ma formę papierową z imieniem konkretnego dziecka i który można dowolnie edytować. Do stworzenia spersonalizowanego listu od Mikołaja potrzebne są: imię dziecka, wybór gotowego szablonu treści listu oraz adresu odbiorcy. Obydwie z wymienionych propozycji dostępne są w urzędzie pocztowym od 6 listopada do 23 grudnia tego roku. List od Świętego Mikołaja kosztuje 18 zł. Film dla jednego dziecka można nabyć za tę samą kwotę. A cena za przygotowanie filmu dla kilkorga dzieci to 28 zł.

Takie formy przekazu pozwalają przedłużyć najmłodszym chwile beztroskiego, bezpiecznego dzieciństwa, utwierdzając ich w przekonaniu, że oczekiwany, wigilijny przybysz z podarunkami istnieje doskonale je zna i wie co sprawi im radość.

(Bel.)

Warto wiedzieć, że od 25 listopada do 31 stycznia 2024 roku w szamotulskiej poczcie będzie można korzystać z okolicznościowego stempla ze zmienną datą dzienną, który stanowi niebanalny akcent świąteczny i noworoczny

Foto poniżej: W minioną środę 6-letni Jaś Nowak z Otorowa, któremu towarzyszyły prababcia Kazimiera Łatacz i mama Daria, ofiarował podopiecznym Domu Dziecka w Szamotułach czekoladowe figurki

Poprzedni
Następny