15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wyjątkowe popołudnie z szamotulską spółdzielnią mieszkaniową

Rozradowani malcy, zadowoleni rodzice

W Dzień Dziecka o godzinie 16.00 plac przy ul. Tenisowej w Szamotułach, wraz ze strefą zabaw i okalającym go terenem zieleni, wypełnił tłum gości. Przybyli oni na rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka, na który zaprosiła Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.

W programie imprezy znalazły się dmuchańce, fantazyjne, kolorowe ozdabiania twarzy, pokaz pierwszej pomocy. Zastęp harcerski oferował rzuty lotkami do celu.  Były  gry z animatorką oraz sportowo-sprawnościowe konkursy. Najmłodsi sprawdzali swój refleks i zmysł orientacji, grając w wypatrywanki. Polegały one na znalezieniu na barwnej, dużej planszy, elementu lub rzeczy, które widniały na losowo wybranych obrazkach.

Urządzano też wyścigi na trzyosobowych, drewnianych nartach. Inną rozrywką były „stópki”, czyli układanie nóg i rąk, zgodnie z oznaczonymi na macie pozycjami. Podczas swego święta, dzieci do woli zajadały się gratisową watą cukrową i słodkościami, którymi częstowali organizatorzy wydarzenia. Jego uczestnikom umilały spotkanie, przyjazne, sympatyczne maskotkowe misie, z którymi chętnie pozowano do fotografii.

Na osiedlowym placu ustawiały się długie kolejki do skorzystania z zabaw na dmuchańcach. Malcy z zainteresowaniem oglądali sprzęt, którego spółdzielnia mieszkaniowa używa do codziennej pracy. Ogromne zaciekawienie zarówno chłopców jak i dziewczynek, wzbudzały traktory i to, co kryło się w ich kabinach. Z ich wnętrz dobiegały raz po raz donośne dźwięki klaksonów włączanych przez zaaferowane, rozradowane maluchy.

Czwartkowe wydarzenie było dla dzieci i ich rodzin wspaniałym, urozmaiconym relaksem i pomysłem na niebanalne popołudnie.

Poprzedni
Następny