15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Współczujemy mieszkańcom Sierakowskiej

Zamkną przejazd kolejowy na Poznańskiej we Wronkach

Wiedzieliśmy, że to kiedyś nastąpi. W ubiegłą środę dotarła do nas informacja o zamiarach spółki Budimex S.A. Od wtorku 16 marca zamknięty dla ruchu kołowego będzie przejazd kolejowy na ul. Poznańskiej we Wronkach. Utrudnienia mają potrwać około 2 miesięcy. Dla mieszkańców ul. Sierakowskiej szykuje się sądny czas. Cały tranzyt będzie przechodzić ich ulicą.

Jak podaje komunikat Budimexu: „Po dokładnej analizie zarówno naszych zakresów robót, jak i zminimalizowania uciążliwości dla społeczności lokalnej i ruchu pieszo-kołowego, a przede wszystkim po uwzględnieniu sugestii zastępcy burmistrza Wronek Roberta Dorny, uprzejmie informujemy, że 16 marca 2021 r. zamykamy na około 2 miesiące przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Poznańskiej. Biorąc pod uwagę uciążliwość z tym związaną, dla ruchu pieszego będzie funkcjonował wygrodzony ciąg pieszy”.

We wtorek 16 marca mieszkańcy ul. Nowej, Powstańców Wlkp. (od ronda do cmentarza) i Sierakowskiej obudzą się w nowej rzeczywistości. Zamknięcie przejazdu kolejowego najbardziej dotknie ulicę Sierakowską, którą obciąży cały tranzyt z kierunku Pniew. Nową organizację ruchu odczują także mieszkańcy ul. Mickiewicza we Wronkach, Stróżek, Samołęża i ul. Szkolnej w Nowej Wsi. Tamtędy częściej będą jeździć samochody osobowe, omijające wąskie gardło, którym stanie się wylot ul. Powstańców przy cmentarzu.

Na początku kwietnia zapowiadane są kolejne zmiany organizacji ruchu. Od 2 do 9 kwietnia tymczasowo (na święta) otwarty będzie przejazd pod wiaduktem na ul. Powstańców Wlkp. Jednocześnie od 6 do 9 kwietnia planowane jest zamknięcie przejazdu kolejowego w Stróżkach, na czas ułożenia nowej nawierzchni i drugiego toru. Miejmy nadzieję, że to już ostatni raz.

Jak informuje Budimex: „Taki mamy harmonogram na chwilę obecną. Przepraszamy za utrudnienia, które staramy się minimalizować optymalnie by móc prowadzić swoje roboty, ale jednocześnie być przyjaznym lokalnej społeczności. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by skrócić terminy wszelkich zamknięć a w szczególności  przejazdu na ul. Poznańskiej”.

Poprzedni
Następny