15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wsadzić władzę w busa…

Radna Kaluga o minirondzie

Zdecydowana większość przejeżdżających ulicą Dworcową w Szamotułach psioczy na niedawno wybudowane mini-rondo. Kierujący większymi pojazdami muszą dokonywać cudów ekwilibrystyki, aby skręcić w lewo, w ulicę Franciszkańską, czy do centrum handlowego. Do grona niezadowolonych należy radna Ilona Kaluga.

Na jednej z sesji rady miejskiej zaznaczyłam panu burmistrzowi, iż należy dogadać się z inwestorem i poprawić rondo tak, aby kierowcy nie powodowali zagrożeń – przypomina radna.

Po czym dodaje: – Dostałam ripostę, że wszystko jest dobrze, ale według mnie i mieszkańców jest niebezpiecznie, kierowcy zahaczają większymi pojazdami o wysepkę ronda wyjeżdżając z ulicy Franciszkańskiej. Niedawno otworzył się kompleks handlowy, co spowodowało jeszcze większe zagrożenie.

Radna Kaluga ubolewa, że władze miejskie głuche są na sugestie kierowców oraz samorządowców.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby – sugeruje Ilona Kaluga – wsadzenie naszych władz do pojazdu powyżej 3,5 tony masy, na przykład busa, z prośbą o włączenie się do ruchu na rondzie i ciekawa jestem, jak wyglądałby manewr w ich wykonaniu!

Temat mini-ronda radna poruszyła na ostatniej sesji rady miejskiej. Odczytała pismo, jakie otrzymała od wiceburmistrza Dariusza Wachowiaka.

„Odnosząc się do kwestii ronda na ulicy Dworcowej, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu, do końca bieżącego roku zostanie wprowadzona korekta oznakowania w rejonie tego skrzyżowania” – informuje wiceburmistrz.

Oby… – mówi radna Ilona Kaluga.

(mal)

 Według mnie i mieszkańców jest niebezpiecznie – mówi o mini-rondzie na Dworcowej Ilona Kaluga

Na zdjęciu u góry: Nie zmieścił się. I kołami po wysepce… A co ma zrobić TIR?

Poprzedni
Następny