15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wroniecki jazzband zimową porą

Koncert na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Obrzycko

Wieczorem, w niedzielę 15 stycznia, na scenie w sali sesyjnej Urzędu Gminy Obrzycko wystąpił zespół „WOK Jazz Combo” z Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Szefem i liderem zespołu jest Łukasz Mantej. Muzycy nie tylko interpretują jazzowe, bluesowe, dixielandowe, a zimą kolędowe i bożonarodzeniowe szlagiery. Potrafią również wdzięcznie improwizować, co jest już wyższą szkołą jazdy. Są dużo lepsi, niż sugeruje czas wspólnego grania. Zespół zaczął działać w trudnym czasie pandemii koronawirusa 2 lata temu.

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Obrzycko wystąpili w składzie: Łukasz Mantej (klawisze), Leonard Zakrzewski (gitara basowa), Wojciech Halamski (gitara elektryczna), Jan Niedosik (perkusja), Paweł Nogacz (trąbka), Mikołaj Wachowiak (saksofon altowy), Piotr Halamski (saksofon tenorowy), Maciej Kłaczkiewicz (saksofon barytonowy), Robert Walczak (puzon). W wybranych utworach (np. w pastorałce „Mizerna cicha”) zaśpiewał Łukasz Łuczak.

Usłyszeliśmy m.in. „Santa Claus is Comin’ to Town” z 1934 r. duetu J. Fred Coots i James L. Gillespie, potem młodsze o 60 lat i w instrumentalnej wersji „All I Want for Christmas is You”, oryginalnie śpiewane przez Mariahę Carey, szlagier „Tijuana Taxi” (którzy chyba wszyscy kojarzą, ale mało kto potrafi podać tytuł), „Isn’t She Lovely” Steve Wondera, w którym zamiast wokalu „śpiewała” gitara i nieśmiertelne „Last Christmas” z repertuaru duetu „Wham”.

– Dziękujemy za tę muzyczną ucztę. Liczymy, że jeszcze nieraz będziemy mogli gościć Was na naszej skromnej scenie! – napisano na facebookowym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrzycku.

RB

FOTO:

Koncert w Obrzycku udowodnił, że WOK Jazz Combo jest kolejnym świetnym „produktem eksportowym” Wronieckiego Ośrodka Kultury

Poprzedni
Następny