15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wojskowi informatycy w Szamotułach

W 2021 roku jednostka wojskowa z Olsztyna otrzymała imię Maksymiliana Ciężkiego. „Regionalne Centrum Informatyki Olsztyn to jednostka wojskowa zajmująca się utrzymaniem wojskowych systemów teleinformatycznych, zapewniając ciągłość ich działania w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim oraz lubelskim”.

9 września przedstawiciele RCI z Olsztyna odwiedzili Szamotuły, rodzinne miasto pułkownika Maksymiliana Ciężkiego. Na czele olsztyńskiej delegacji stanął komendant jednostki pułkownik Zbigniew Majkowski. Gospodarzem wizyty był szamotulski powiat reprezentowany przez Jaromira Zielińskiego, który już blisko piętnaście lat dba o upamiętnienie postaci pułkownika Ciężkiego. Po Szamotułach pracowników cywilnych i żołnierzy z Olsztyna oprowadziła kustosz szamotulskiego muzeum Monika Romanowska-Pietrzak. Goście z Olsztyna złożyli na grobie Ciężkiego wiązanki kwiatów i zapalili na nim znicze. Podobnie zresztą jak przy pomniku Ciężkiego, stojącym niestety przy siermiężnym skwerze.

WaG

Na zdjęciu: Przy grobie płk. Ciężkiego. Stoją od lewej: st. chorąży sztab. Marek Jursza, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej RCI Olsztyn, porucznik Dawid Pianka, pułkownik Zbigniew Majkowski – komendant RCI Olsztyn

autor foto: JAROMIR ZIELIŃSKI

Poprzedni
Następny