15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Były starosta przed sąd

Zarząd powiatu pozywa Józefa Kwaśniewicza

– Zarząd powiatu zaakceptował treść projektu pozwu o ochronę dóbr osobistych Powiatu Szamotulskiego i postanowił o złożeniu przedmiotowego pozwu w Sądzie Okręgowym w Poznaniu – poinformowała radnych na ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu starosta Beata Hanyżak. Pozwanym jest Józef Kwaśniewicz – wyjaśniła.

Jak wyjaśnia zarząd: „Powodem złożenia pozwu przeciwko radnemu Józefowi Kwaśniewiczowi były jego wielokrotne wypowiedzi sugerujące rzekomą niegospodarność powiatu. Pozew dotyczy także rozpowszechniania wprowadzających w błąd i niepolegających na prawdzie informacji dotyczących działań powiatu w zakresie służby zdrowia w okresie pandemii oraz działalności szkół. Wreszcie powodem wniesienia pozwu były niegodne debaty publicznej i nieakceptowalne wypowiedzi radnego. Żądania pozwu dotyczą zaniechania rozpowszechniania kierowanych przez radnego spornych wypowiedzi oraz złożenia odpowiedniego oświadczenia. Powiat nie zdecydował się na dochodzenie roszczeń finansowych, albowiem zmierza on jedynie do doprowadzenia debaty publicznej do akceptowalnych społecznie ram i wyeliminowania z niej wypowiedzi nie polegających na prawdzie”.

– No cóż, szanowni państwo. Wydawało się, że w Polsce w dwudziestym pierwszym wieku tylko z podręczników historii można dowiedzieć się o procesach politycznych. Jak widać, w powiecie szamotulskim jest inaczej – komentuje wyjaśnienia zarządu Józef Kwaśniewicz

I dodaje: – Natomiast ja, w związku z tym, że od dawna wierzę w demokrację i wolność, mam nadzieję, że właściwie ocenią to wyborcy, nasi mieszkańcy.

(mal)

FOTO: Niedawni koalicjanci, bliscy współpracownicy, zamiast przy wspólnych projektach spotykać się będą przez najbliższe miesiące i lata na sali sądowej

 

Poprzedni
Następny