15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wiwat król Jankowski!

Strzelanie o tytuł Króla Zielonoświątkowego to jedno z najważniejszych wydarzeń w brackim kalendarzu. W Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Szamotułach turniej strzelecki odbył się w sobotę 11 czerwca. Natomiast w  niedzielę Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca), bracia uczestniczyli w uroczystej mszy św. w szamotulskiej bazylice, podczas której poświęcone zostały medale.

Rywalizacja o godność króla była bardzo wyrównana, a do tego przebiegała w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Najlepszy wynik w strzelaniu do tarczy zielonoświątkowej uzyskał Waldemar Jankowski zdobywając tym samym zaszczytny tytuł Króla Zielonoświątkowego A.D. 2022. Dodajmy, że jest to już drugie z rzędu zwycięstwo Waldemara Jankowskiego. Rycerzami zostali Anna Niechciałkowska oraz Roman Janiak.

W strzelaniu do kura najcelniej trafił Leon Pawlak, drugie miejsce zajął Henryk Węckowski, a trzecie Mateusz Michalak. Wśród dzieci tryumfował Leon Pawlak, który wyprzedził Hannę Michalak i Wojciecha Niechciałkowskiego. Strzelanie do tarczy punktowej rozstrzygnął na swoją korzyść Roman Janiak. W strzelaniu z pistoletu tryumfował Michał Kowalski, kolejne miejsca zajęli  Roman Janiak i Henryk Węckowski. Najlepszym w konkurencji strzelanie z karabinu okazał się Marcin Adamczyk, a na kolejnych stopniach podium stanęli Henryk Węckowski i Józef Kwaśniewicz.

 

(mal)

FOTO: Szamotulscy bracia przed bazyliką w Zielone Świątki

Poprzedni
Następny