15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wirtualna strzelnica we Wronkach

Kolejna edycja konkursu „Strzelnica w powiecie” rozstrzygnięta

22 lipca Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) rozstrzygnęło dwa kolejne konkursy ofert „Strzelnica w powiecie” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem strzelnic wirtualnych i pneumatycznych typu zamkniętego.

O wynikach naborów poinformował w piątek wiceminister obrony Marcin Ociepa. – Infrastruktura strzelnicza to nie tylko szansa rozwoju proobronnych zdolności mieszkańców, ale również poprawa atrakcyjności kształcenia w szkołach – podkreślił.

Wśród beneficjentów znajdują się 83 gminy i powiaty. Do samorządów w całej Polsce trafi blisko 14,3 mln zł. Powstanie 70 strzelnic wirtualnych i 13 strzelnic pneumatycznych. Z obiektów skorzystają w pierwszej kolejności klasy wojskowe i organizacje proobronne, ale samorządy będą mogły udostępniać je także lokalnej społeczności.

Z momentem ogłoszenia konkursów, zachęcałem samorządowców z regionu do ubiegania się o wsparcie z programu „Strzelnica w powiecie”. Dotyczyło to szczególnie tych jednostek, które prowadzą lub uruchamiają oddziały przygotowania wojskowego w szkołach średnich. Cieszy mnie, że wszystkie złożone wnioski uzyskały wsparcie MON. Na północ Wielkopolski trafi blisko 780 000 zł – mówi poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju Grzegorz Piechowiak.

Najwyższą kwotę wsparcia – dokładnie 283 322,44 zł – otrzyma powiat wągrowiecki na budowę strzelnicy pneumatycznej.

Strzelnice wirtualne powstaną u pozostałych trzech beneficjentów. 142 152,60 zł trafi do powiatu złotowskiego, 155 000 zł – do powiatu pilskiego. 193 600 zł otrzyma natomiast powiat szamotulski. Wirtualna strzelnica powstanie tam w powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, gdzie od nowego roku szkolnego młodzież kształcona będzie po raz pierwszy w ramach oddziału przygotowania wojskowego.

Kolejne edycje programu dofinansowującego budowę strzelnic ruszą 2 sierpnia.

(jm)

FOTO: Poseł Grzegorz Piechowiak podczas wizyty w powiatowym zespole szkół we Wronkach. W placówce, w której od września uruchamiany jest oddział przygotowania wojskowego, powstanie strzelnica wirtualna, umożliwiająca prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego wśród młodzieży

 

Poprzedni
Następny