15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wieczorek i jasełka u Jaśków z Ostroroga

W czwartek 29 grudnia w świetlicy wiejskiej w Szczepankowie przygotowano wieczorek świąteczno-noworoczny. Najważniejszym punktem programu, rozpoczynającego się o godz. 16.00, były jasełka w wykonaniu członków klubu seniora „Jaśki z Ostroroga”, bardzo doświadczonych w działalności rozrywkowej.

Na dobry początek wysłuchaliśmy zabawnego dialogu żony i męża pt. „Święta” (Próbka? – Święta, święta, a ja taka zachrypnięta! – Co tak lamentujesz? Jeszcze przez to narzekanie więcej się rozchorujesz). Potem zabrzmiała piosenka „Jadą kolędnicy”. Kolejne akty historii dzieciątka z Betlejem przeplatano wspólnym śpiewaniem kolęd w nowoczesnych wersjach („Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mędrcy świata monarchowie” i „Przybieżeli do Betlejem”) pod dyrekcją panów Tylków z Chojna.

Nie zabrakło wiersza ojca Franciszka Czarnowskiego „Na Wigilię”, a potem łamania się opłatkiem. To ostatnie musiało odbyć się symbolicznie, bez składania życzeń wszystkim przez wszystkich, z powodu dużego natężenia przeziębień w ostatnich tygodniach. Potem przyszedł czas na bożonarodzeniową kolację.

RB

FOTO: Najważniejszym punktem programu były jasełka w wykonaniu członków klubu seniora „Jaśki z Ostroroga”

Poprzedni
Następny