15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Droga do Piekieł, nie do Czyśćca

 – Zostałam poproszona przez opiekuna dzieci, które dojeżdżają do szkół w Brodziszewie, Otorowie, żebym się z nim przejechała i zobaczyła, jakimi drogami jeżdżą – mówi Joanna Ludwiczak, radna gminy Szamotuły.

Pani radna wsiadła do szkolnego autobusu i pojechała. Co zobaczyła? Nic dobrego.

– Muszę powiedzieć, że jechałam trasą z Lipnicy Bociany, do Lipnicy Huby, później do Czyśćca – i była to raczej droga do Piekieł. Tak samo wygląda droga z Brodziszewa do Emilianowa – raczej na samochody terenowe – opisuje swoje wrażenia z podróży gminnymi drogami. I nie są to wrażenia budujące.

– Dzieci mówią, że o nich to już zapomniano i tutaj nikt nie chce dojeżdżać – dodaje Joanna Ludwiczak. Radna ma nadzieję, że może w przyszłości znajdzie się w budżecie gminnym jakiś wolny grosz, który pozwoli sfinansować remont zdewastowanych dróg. Ale fatalny stan asfaltowych nawierzchni to nie jedyny problem o którym mówi radna Ludwiczak.

– Opiekunowie dzieci zwracają uwagę na brak oświetlenia. Dzieci czekające na autobus na Łowizie wcześnie rano świecą latarkami, żeby je można było zauważyć, bo nic w ciemnościach nie widać – relacjonuje. Skoro dla mieszkańców Łowizy nie ma dodatków węglowych (pisaliśmy niedawno o tym problemie), to może chociaż gmina zafunduje mieszkającym tam ludziom porządne oświetlenie uliczne?

(mal)

FOTO: Radna Ludwiczak apeluje o remont zdewastowanych gminnych dróg

Poprzedni
Następny