15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wieczór do powiatu, Dorna na burmistrza

I wszystko jasne. Mirosław Wieczór, aktualnie urzędujący burmistrz Wronek,  nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję na tym stanowisku. Aspiracje do przejęcia burmistrzowskiego fotela po Wieczorze zgłosił natomiast Robert Dorna, obecny wiceburmistrz.

„W kwietniu kończy się kolejna kadencja samorządu. Mirosław Wieczór nie kandyduje na burmistrza. O to stanowisko będzie ubiegał się Robert Dorna. Burmistrz Wieczór swoim doświadczeniem chce wspierać naszą gminę w powiecie. Dlatego w najbliższych wyborach kandyduje na radnego powiatowego” – oświadczenie tej treści ukazało się w minioną środę na Facebooku gminy Wronki.

– Tak, podejmuję wyzwanie, będę kandydował na burmistrza Wronek. Jestem stąd, tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam, tutaj pracuję. Moim wsparciem zawsze była rodzina, a moją motywacją w pracy nauczyciela, samorządowca, zawsze byli ludzie. A główną zasadą szacunek dla ludzi. Z tą motywacją, z tymi zasadami podejmuję wyzwanie – powiedział Robert Dorna.

Jak decyzję Dorny o kandydowaniu odbierają mieszkańcy? „Panie Robercie, wspaniale, że wspomniał Pan o szacunku do drugiego człowieka. Ta wartość stanowi towar deficytowy we współczesnym świecie. Tylko osoba o tak wysokim poziomie inteligencji i kultury osobistej może pokazać innym, ile dobrego wnosi wspólne realizowanie założonych celów. Wronki Pana potrzebują!” – komentuje Lucyna Krupa. „Super! Bardzo dobra decyzja dla Wronek” – uważa Krystian Jaskuła. „Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Powodzenia!” – pisze Jan Koperski. „Nie jest to głupi pomysł” – przekonuje Marcin Pomianowski. „Brawo Burmistrzu! Razem damy radę. Razem dla gminy” – dodaje Jerzy Śmiłowski.

Przypomnijmy, że już wcześniej swój start w wyborach na burmistrza Wronek ogłosił Rafał Zimny, aktualny wicestarosta szamotulski.

(mal)

 

FOTO: Mirosław Wieczór w kwietniowych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o mandat radnego powiatowego, a być może i fotel starosty, zaś Robert Dorna o stanowisko burmistrza Wronek

Poprzedni
Następny