15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Warcabowe mistrzostwa gminy Wronki

Wkrótce wielki finał w Wartosławiu

Do finału zbliża się Grand Prix Sołectw i Osiedli Gminy Wronki w Warcabach 64-polowych. Za nami są cztery z pięciu rozgrywek. W piątek wieczorem 16 grudnia, w świetlicy w Wartosławiu dowiemy się, kto został mistrzem. Z dotychczasowych zmagań wyłoniło się już grono faworytów.

Wielu grających uczestniczyło we wszystkich rozgrywkach, na które dowozili ich i gdzie kibicowali rodzice lub opiekunowie. Przypomnę, że w pierwszych zawodach z cyklu, 28 października w Pożarowie, o których wspominałem kilka numerów „Gazety” wstecz, wzięło udział 17 zawodników podzielonych na 9 drużyn. Z kronikarskiego obowiązku uzupełnię, że w kategorii 11-14 lat wygrał Filip Krause (Stróżki) przed Julią Sobkowską (Chojno) i Szymonem Lewickim (osiedle Na Górce). W kategorii do lat 10 najskuteczniejsza była Wiktor Krela (Nowa Wieś) przed Oskarem Lewickim (osiedle Na Górce) i Leną Kaszkowiak (Marianowo). Na podsumowaniu wyników, poprawiając wszystkim nastroje, pojawiła się wroniecka wrona – maskotka Amiki. Medale i upominki wręczył sołtys Pożarowa Andrzej Bator. Zawody w Pożarowie sędziowali Jan Mamet i Przemysław Maślona. W następnych trzech wieczorach piątkowych rozgrywki sędziował już wyłącznie Przemysław Maślona.

Drugie zawody rozegrano 4 listopada w świetlicy w Nowej Wsi, z udziałem 17 zawodników i 8 drużyn, których na końcu wyróżniał medalami sołtys Krystian Zastróżny. Wśród młodzieży wygrała Julia Sobkowska, przed Filipem Krause i Mateuszem Maśloną (Wronki). Wśród młodszych zwyciężył Eryk Niewiński (Wronki) przed Wiktorem Krelą i Fabianem Brzóską (Pożarowo).

W trzecich zawodach 18 listopada w Marianowie mieliśmy już 22 zawodników i 8 drużyn. W kategorii 11-14 lat wygrał Mateusz Maślona, na drugim miejscu była Julia Sobkowska (Sołectwo Chojno), a na trzecim Filip Krause. Wśród zawodników do 10 lat wygrał Wiktor Krela przed Oskarem Lewickim i Erykiem Niewińskim. Medale wręczał sołtys Kamil Hoffmann.

W piątek 2 grudnia warcabiści spotkali się w świetlicy w Kłodzisku. Na liście uczestników zapisało się 24 osób i 9 drużyn. Spośród młodzieży najlepszy tego wieczoru był Oskar Lewicki przed Szymonem Lewickim i Julią Sobkowską. Wśród dzieci wygrał Wiktor Krela przed Filipem Barłogiem (Marianowo) i Fabianem Brzóską. Zwycięzców honorował medalami sołtys i radny Mariusz Makówka. W najbliższy piątek 16 grudnia odbędą się piąte i ostatnie z cyklu zawody w Wartosławiu. Wtedy poznamy mistrzów w obu kategoriach.

RB

Na zdjęciu:

Podglądaliśmy zawody w Kłodzisku, w piątek 2 grudnia. Akurat rozpoczęła się druga tura. Rekordzista skończył ją w jakieś dwie minuty.

Poprzedni
Następny