15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W Pniewach pijany wjechał w płot

Długi weekend bez ofiar

W trakcie minionego długiego weekendu policjanci interweniowali w związku z siedmioma kolizjami drogowymi. Zatrzymali troje podejrzanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nie odnotowano żadnego poważnego wypadku drogowego.

W miniony długi weekend od 13 do 15 sierpnia policjanci interweniowali wobec trzech osób podejrzanych o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich kierował rowerem w Dusznikach mając 2,20 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych dwoje nietrzeźwych było podejrzanych o kierowanie samochodami.

– Pierwszy z nich został ujęty przez obywateli po wjechaniu w ogrodzenie posesji w Pniewach. 22-letni mieszkaniec Pniew miał 1,10 promila alkoholu w organizmie. Druga osoba podejrzewana o kierowanie samochodem, kobieta, została ujęta w Sękowie. W chwili policyjnej interwencji, 24-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz miała 1,18 promila alkoholu w organizmie. W przypadkach podejrzenia kierowania samochodami w stanie nietrzeźwości policjanci prowadzą dochodzenia w sprawach o przestępstwa, natomiast w przypadku rowerzysty – postępowanie w sprawie o wykroczenie – wyjaśnia asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej komendy policji.

Policjanci interweniowali też w związku z siedmioma kolizjami drogowymi. Do zdarzeń doszło w Zalesiu, Szamotułach, Dobrojewie, Sędzinach, Pniewach,  Chełminku oraz w Dusznikach. Przyczynami w znacznej mierze było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W jednym przypadku, z uwagi na niezastosowanie się do znaku „STOP”, na autostradzie A2 w Zalesiu zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa.

W innym przypadku, samochodem kierował mężczyzna, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z policyjnych ustaleń wynika, iż 36-letni obywatel Gruzji, który kierował chevroletem, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Mężczyzna był trzeźwy, jednak w związku ze złamaniem sądowego zakazu odpowie nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo.

Dodatkowo w dniach 13 do 15 sierpnia policjanci zatrzymali dwie osoby, które kierowały samochodami bez wymaganych uprawnień. Wobec nich zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

(mal), KPP

FOTO: W Dobrojewie, na łuku drogi, kierowca nie opanował samochodu i dachował. Przyczyna – nadmierna prędkość

Poprzedni
Następny