15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W gminie Szamotuły działa trzynastu rachmistrzów

Mobilne Punkty Spisowe w Szczuczynie, Śmiłowie i Gałowie

W gminie Szamotuły pojawiają się na terenach wiosek Mobilne Punkty Spisowe, w których można wypełnić formularze w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

W poprzednią sobotę, 12 czerwca, punkty spisowe czynne były przy świetlicach wiejskich w: Śmiłowie w godzinach 10-14, w Gałowie w godzinach 10-13 oraz w Szczuczynie od godziny 10 do 16. W tych miejscach mogli dopełnić formalności spisowych nie tylko mieszkańcy wspomnianych wiosek.

Nie możemy odmówić

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia. Każdy, kto mieszka w Polsce, niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku, musi wziąć udział w spisie. W imieniu dzieci, spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Warto pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli na stałe są zameldowani w naszym mieszkaniu.

Najbardziej wygodnym sposobem wypełnienia formularza spisowego jest Internet. Aplikacja spisowa jest udostępniana na stronie http://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Z kolei tożsamość rachmistrza można zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22-279-99-99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https: //spis.gov.pl/, a także na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie https://warszawa.stat.gov.pl/. Spisać możemy się również telefonicznie, dzwoniąc pod nr 22–279-99-99.

ika

– Przyszedłem jako pierwszy. Później była żona, syn, drugi syn, córka i teraz podałem ostatniego syna – oznajmiał pan Paweł (z prawej)

Poprzedni
Następny