15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

V Półmaraton za Murem

Wygrał Maciej Soloch

Półmaraton za Murem już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Zakładzie Karnym we Wronkach. W środę 26 października odbył się kolejny, już piąty bieg na dystansie ponad 21 km.

– Bieg, którego głównym celem jest promowanie aktywnego stylu życia oraz resocjalizacja osadzonych poprzez sport, odbywa się w bardzo nietypowych warunkach. Trasa biegu wyznaczona jest na placu spacerowym, który uczestnicy muszą okrążyć aż 157 razy. Cały dystans i czas biegu liczony jest przy użyciu profesjonalnego, elektronicznego pomiaru czasu – informuje Jolanta Żółkiewska, rzecznik prasowy ZK Wronki.

Do biegu przystąpiło sześciu osadzonych, wychowawca do spraw sportu oraz trzech zawodników z Wronieckiego Klubu Biegacza. W ogólnej klasyfikacji, na mecie jako pierwszy pojawił się Maciej Soloch z Wronieckiego Klubu Biegacza pokonując półmaraton w czasie 1:17:22. Najlepszy czas biegacza z kategorii osadzonych wynosił 1:41:03.

W wydarzeniu uczestniczył również ppłk Krzysztof Kaczmarek, zastępca dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach, dodając wsparcia biegaczom, a także prezes zarządu Stowarzyszenia „Wroniecki Klub Biegacza” Bartosz Roszak, który symbolicznie przebiegł pierwsze okrążenie półmaratonu.

(red.)

FOTO: Wsparcia biegaczom dodawał Bartosz Roszak, prezes Wronieckiego Klubu Biegacza, który nawet przebiegł pierwsze okrążenie półmaratonu

Poprzedni
Następny