15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ukończyli kurs, zdali egzamin

42 strażaków, w tym 11 dziewczyn, ukończyło pomyślnie szkolenie podstawowe strażaków-ratowników ochotniczych straży pożarnych. W niedzielę 25 czerwca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zdali egzamin teoretyczny oraz praktyczny i tym samym uzyskali  uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych.

– Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły. – Druhny i druhowie podczas zajęć zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczyli kursantom zastępca komendanta powiatowego PSP bryg. Arkadiusz Rakowski, dowódca JRG Szamotuły st. kpt. Marcin Kina oraz jego zastępcy mł. kpt. Sebastian Groś, asp. Michał Kaczmarek oraz prezes Powiatowego Związku OSP Zenon Pawlaczyk.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny