15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przebudowa Konińskiej coraz bliżej końca

Do końca lipca powinna być ukończona przebudowa ul. Konińskiej w Pniewach. Inwestycja przy niespełna kilometrowym fragmencie drogi powiatowej Pniewy-Lubosina realizowana jest przez samorząd powiatu szamotulskiego.

O środki na inwestycję w Pniewach, powiat szamotulski wnioskował do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki te samorząd otrzymał w kwocie ok. 4 mln zł, stanowiącej 95 procent wartości zadania.

Prace rozpoczęto na przełomie marca i kwietnia. W pierwszej kolejności położono chodnik po lewej stronie drogi. Mimo, iż pierwotnie w miejscach zjazdów do posesji położono krawężnik niezgodny z projektem, wadę naprawiono, wymieniając krawężnik na najazdowy. Przebudowywany odcinek liczy 990 metrów bieżących, począwszy od skrzyżowania z ul. Poznańską. Zakres robót obejmuje między innymi przebudowę nawierzchni asfaltowej, remont nawierzchni chodników, zjazdów i miejsc postojowych z kostki betonowej, wykonanie nawierzchni nowych zjazdów i chodników z kostki betonowej, poprawę odwodnienia drogi w zakresie wymiany istniejących wpustów deszczowych oraz wykonanie dodatkowych wpustów wraz z ich podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki wykonawcy wymienione w projekcie umowy.

14 grudnia ubiegłego roku Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach podpisał umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Drogowym Graeb w Pniewach. Firma zaoferowała pięcioletnią gwarancję, a zadanie zrealizuje za kwotę 4.198.053,73 zł. Dofinansowanie zadania będzie na poziomie 95 procent kwoty zaoferowanej przez wykonawcę. Inwestycja ma być ukończona w lipcu. Będzie to największe zadanie realizowane przez powiat szamotulski w gminie Pniewy w ostatnich dwóch dekadach.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: W tym miesiącu mija termin przebudowy ulicy Konińskiej w Pniewach

Poprzedni
Następny