15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Triathlonowy stojak dla „jedynki”

Młodzież coraz chętniej dojeżdża do szkół rowerami. To cieszy, ale rodzi też problemy. Z miejscami do parkowania, których dramatycznie brakuje. Niedawno piękną wiatę rowerową oddano do użytku młodym cyklistom przy szamotulskiej „trójce”, a parę dni temu funkcjonalny stojak na 32 rowery powstał przy „jedynce”. Do tej pory uczniowie SP nr 1 mieli do dyspozycji 50 miejsc parkingowych. Dodajmy, że rowerami dojeżdża na lekcje około 300 dzieciaków z „jedynki”.

Inicjatywa budowy stojaka wyszła od miłośników dwóch kółek zrzeszonych w Rowerowych Szamotułach. Urządzenie wykonała firma Kamiko z Szamotuł, a zaprojektował je jej właściciel Michał Kozłowski. Stojak jest dość nietypowy, bowiem rower zawiesza się siodełkiem na poziomej rurze. Jak wyjaśniają Rowerowe Szamotuły, wzorowany jest na używanych w triathlonie.

Społecznicy zapowiadają, że mają w planach budowę kolejnych stojaków. Właśnie szukają funduszy. Pierwszy stojak został ufundowany przez firmę Yes We Can z Szamotuł, której właścicielem jest Dariusz Ratajczak.

(mal)

Poprzedni
Następny