15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Biegali w pniewskim parku

Biegi sylwestrowe, organizowane w ostatnim dniu roku mają nie tylko tak duże miasta jak: Warszawa, Łódź, Kraków czy Poznań. Biegają także w mniejszych miejscowościach, na przykład takich jak Pniewy.

W ostatnim dniu 2022 roku zorganizowano imprezę w pniewskim parku. To inicjatywa Klubu Biegowo-Sportowego „Aktywnie w Pniewach”, podjęta już po raz trzeci. W pierwszym roku co prawda – z uwagi na ograniczenia pandemiczne – był to bieg na zasadach hybrydy wirtualnej. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia określony dystans pomiędzy 21 grudnia, a 6 stycznia. W ubiegłym roku bieg odbył się już w formie tradycyjnej tzn. normalnej.

Stu zawodników (82 w biegu i 18 w nordic walking) wzięło udział w trzeciej edycji pniewskiego biegu sylwestrowego. Trasę o długości 5 kilometrów wytyczono w pniewskim parku i częściowo na chodniku przed budynkiem liceum. Każdy zawodnik po ukończeniu wyznaczonej trasy na linii mety otrzymał pamiątkowy medal, został poczęstowany zupą i ciastami przygotowanymi przez klubowiczów „Aktywnie w Pniewach”. Dekoracja według poszczególnych kategorii odbyła się w sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym. W klasyfikacji generalnej najszybszy okazał Mirosław Lewański UKS Olimp Duszniki, który przebiegł dystans w czasie 17:17,27. W klasyfikacji kobiet najszybsza była Honorata Janowicz z Opalenickiego Klubu Biegacza, z czasem 21:57,95. Wśród mieszkańców gminy Pniewy najlepsze czasy uzyskali: Urszula Woźniak (Koszanowo) i Krzysztof Kielian (Aktywnie w Pniewach). W klasyfikacji nordic walking, w kategorii open kobiet najszybsza była Danuta Postek (Poznań), a w kategorii open mężczyzn Marcin Klawczyński (Aktywnie w Pniewach).

(sc)

Zdjęcie: W pniewskim parku biegało i chodziło stu zawodników

Poprzedni
Następny