15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tragiczny wypadek w Pamiątkowie

Przyczyną plama oleju na jezdni?

W poniedziałek 19 lutego o godz. 5.28 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Pamiątkowie z udziałem dwóch samochodów i autokaru oraz dwóch osobach poszkodowanych uwięzionych wewnątrz auta. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe.
– Po dojeździe strażacy zastali samochód osobowy marki VW Touran, który zderzył się czołowo z autokarem do przewozu pracowników. Kierujący i pasażer znajdowali się uwięzieni wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący i pasażerowie autokaru opuścili pojazd przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu. Droga wojewódzka Szamotuły – Poznań była zablokowana – relacjonuje ogniomistrz Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.
– Autokar znajdował się na pasie ruchu, mocno uszkodzony samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu, natomiast drugie auto znajdowało się kilkadziesiąt metrów dalej – dodaje strażak.

Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyli uwięzionych z volkswagena. Obu przewieziono do szpitala, niestety, kierowca zmarł. Pasażerowie autobusu nie odnieśli obrażeń.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierujący samochodem marki Volkswagen Touran zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku autobus marki VDL Bova. Przyczyny tego nietypowego manewru wyjaśnia policja.

– Bierzemy pod uwagę, iż kierowca osobówki mógł stracić panowanie nad pojazdem na śliskiej, zanieczyszczonej olejem jezdni, co w efekcie doprowadziło do tragedii. Ale ostatecznie wyjaśni to biegły, którego powołaliśmy do wydania opinii w tej sprawie – wyjaśnia st. asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

(mal), PSP

 

Foto: Kierujący volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka autobusem. Pasażerowie autobusu nie odnieśli obrażeń

 

Poprzedni
Następny