15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rada sołecka Chełmna już pracuje

Aktywnie spędzili ferie najmłodsi mieszkańcy Chełmna. Miejscowa świetlica tętniła życiem przez większość dwutygodniowego odpoczynku od szkoły.

Wybrana w ostatnim dniu stycznia nowa rada sołecka wraz z sołtysem Piotrem Jandy, wsparta doświadczeniem radnego Zbigniewa Drgasa niemal od pierwszych dni swojej kadencji wdrażała swoje plany. Jednym z nich jest zagospodarowanie czasu wolnego, głównie najmłodszym. Ferie rozpoczęto od baliku karnawałowego dla dzieci z Chełmna, Jakubowa i Koszanowa. Z zaproszenia skorzystało ponad 30 dzieci.

W kolejnych dniach w świetlicy organizowano między innymi warsztaty rękodzielnicze. Dzieci wykonywały łapacze snów, laleczki , bransoletki oraz serduszka, które mogły podarować bliskiej osobie z okazji walentynek. Pomiędzy warsztatami czekały na wszystkich przekąski, a rodzice spędzili czas na rozmowie przy kawie. Odbywały się także warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowywały pizzę, hot-dogi, hamburgery, coś słodkiego. Było też coś dla poprawienia kondycji fizycznej i umysłowej – tańce, gry, kolorowanki i łamigłówki. Ponadto najmłodsi mieszkańcy Chełmna brali udział w próbach do zbliżającego się występu artystycznego. Ale to jest owiane tajemnicą.

(sc)

Zdjęcie: W baliku karnawałowym udział wzięło ponad 30 dzieci

Poprzedni
Następny