15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tragedia w Wielką Sobotę

W wypadku w Sękowie zginął 26-letni strażak

Tragicznie rozpoczął się świąteczny weekend na drogach naszego powiatu. W Wielką Sobotę około godziny 5.20 na drodze krajowej w Sękowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich rozpadł się na dwie części, na miejscu zginął młody kierowca.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Duszniki, który kierował volkswagenem golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z 26-letnią mieszkanką powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która kierowała oplem corsą – informuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. W efekcie zderzenia golf rozpadł się na dwie części.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą, droga krajowa była nieprzejezdna – relacjonuje Łukasz Kawka z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. – Kierujący pojazdem volkswagen znajdował się na poboczu drogi – nie wykazywał funkcji życiowych, natomiast dwie osoby podróżujące samochodem opel opuściły pojazd przed przybyciem ratowników i znajdowały się w pobliżu.

Pomimo podjętej reanimacji, 26-letni mężczyzna niestety zmarł. Kierująca oplem oraz pasażerka zostały przetransportowane do szpitala.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, a także pozostałe służby ratunkowe. W sprawie tragicznego wypadku toczyć się będzie śledztwo, którego celem będzie szczegółowe wyjaśnienie jego przyczyn i okoliczności.

Na czas prowadzonych działań ratunkowych ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo – policja zorganizowała objazdy.
Śmiertelną ofiarą wypadku jest strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Sękowie. „Dzień dzisiejszy jest bardzo smutnym dniem dla naszej jednostki i dla nas wszystkich. W wypadku zginął nasz druh, przyjaciel, strażak Sebastian Głuchy. Zawsze gotowy do akcji i do niesienia pomocy innym. Nasze serca pękają z żalu. Wyrazy współczucia dla najbliższych Sebastiana, dla Jego Rodziców i przyjaciół. Sebastian – na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci” – napisali jego koledzy na fejsbuku jednostki. Dla upamiętnienia tragicznie zmarłego druha w sobotę o 18.00 w całej gminie Duszniki zawyły strażackie syreny.

(mal)

Poprzedni
Następny