15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Taniec polski w szkole

Sztuka świętowania sztuki z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Zespół Tańca Polskiego “Wronki” w roku jubileuszu 30-lecia swojego istnienia zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach cyklu “Sztuka świętowania sztuki”. Tym razem zapraszamy do wspólnego świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie od ponad 40 lat.

 

TANIEC POLSKI W SZKOLE

Zespół Tańca Polskiego „Wronki” zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na warsztaty zatytułowane „Taniec polski w szkole”. Będą one okazją do poznania metod pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o założenia podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, muzyki i wychowania fizycznego w kontekście nauczania polskich tańców narodowych i regionalnych. Warsztaty, oprócz wiedzy praktycznej i teoretycznej przekazanej przez prowadzących, mają stać się również platformą do wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami pracującymi na co dzień w systemie edukacji powszechnej i dbającymi o popularyzację tańca w szkole.

Warsztaty odbywają się pod patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
w ramach akcji „TańczMY”  z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Termin i czas trwania warsztatów:
28 kwietnia 2023 r. (piątek), godz. 16:00 – 19:00

Miejsce:
Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 59, 64-510 Wronki

Szczegółowe informacje:
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na warsztaty osobiście lub telefonicznie w Sekretariacie Wronieckiego Ośrodka Kultury

Prowadząca:
Hanna Galasińska – instruktor tańca ludowego, choreograf, manager i animator kultury. Obecnie pracuje w Zespole Tańca Polskiego „Wronki”, gdzie prowadzi zajęcia taneczne głównie z grupami dziecięco młodzieżowymi a także zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Z powodzeniem przygotowuje pary do udziału w ogólnopolskich turniejach tańców polskich, a jej podopieczni to niejednokrotnie laureaci tych konkursów, a także Mistrzowie Polski. Mistrzyni Polski w tańcach polskich. Brała udział w licznych projektach artystyczny i edukacyjnych w kraju i za granicą, popularyzując polskie tradycje taneczne. Jako manager kultury jest organizatorem wydarzeń kulturalnych. Tworzy i współpracuje z kilkoma instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

 

TańczMY NA TACZAKA

 Zespół Tańca Polskiego „Wronki” wraz z organizatorem wydarzenia Polskim Teatrem Tańca zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ulicy Taczaka w Poznaniu. Wspólny taniec to najlepsza forma świętowania tego dnia. Podczas “Narodowego tańczenia” wspólnie zatańczymy poloneza – najbardziej polski z polskich tańców narodowych. W samo południe poznańska ulica Taczaka stanie się miejscem pełnym radości ze wspólnego tańczenia.

Termin i czas:
29 kwietnia 2023 r. (sobota), godz. 12:00

Miejsce:
Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań

Szczegółowe informacje:
Wstęp wolny

 

FOLK&ROLL JAM

Jam taneczny w stylu FOLK&ROLL to spotkanie w atmosferze swobodnej ekspresji dla wszystkich, którzy kochają taniec, muzykę i świetną zabawę. To spotkanie pełne przyjemnych emocji, będące idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz  budowanie relacji i więzi międzyludzkich.Organizacja improwizowanego wieczoru taneczno-muzycznego (jamu) pomaga zintegrować różne grupy społeczne stwarzając możliwość spotkania się i wspólnej zabawy. Poprzez aktywne uczestniczenie w tanecznych jamach oraz obserwację, ich uczestnicy mają możliwość oswajania się z komunikacją

niewerbalną, cielesnością i ruchem.
Wydarzenie organizowane we współpracy ze Szkołą Tańca i Ruchu Lorenzo.

 

Termin i czas:
29 kwietnia 2023 r. (sobota), godz. 19:00-21:00

Miejsce:
Wroniecki Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 59, 64-510 Wronki

 

Szczegółowe informacje:
Wstęp wolny

 

Poprzedni
Następny