15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tragedia w Dusznikach. Nie żyją trzy osoby

Osobówka najechała na tył ciężarówki

Niedziela, 28 stycznia. Dochodziła godzina 21.00, kiedy dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego oraz czterech osobach poszkodowanych uwięzionych wewnątrz samochodu, do jakiego doszło na ulicy Chełmińskiej w Dusznikach. Wypadku tragicznym w skutkach.

Na miejsce natychmiast wyruszyły służby ratunkowe: strażacy z Szamotuł, Podrzewia, Dusznik i Pniew, pogotowie ratunkowe, policja.

– Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje ogniomistrz Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Ford Kuga, który uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego – wyjaśnia strażak.
I dodaje: – Kierujący samochodem osobowym oraz troje pasażerów znajdowali się uwięzieni wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu – opuścił pojazd przed przybyciem służb. Droga powiatowa w miejscu zdarzenia była zablokowana.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do niełatwej akcji ratunkowej. Przede wszystkim przy użyciu sprzętu hydraulicznego musieli wykonać dostęp do osób uwięzionych w fordzie. – Strażacy wydobyli cztery osoby z pojazdu, wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Następnie wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach – relacjonuje Łukasz Kawka.

Niestety, prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja u dwóch osób (kobiety i mężczyzny) nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon 18-letniej kobiety i 21-letniego mężczyzny. Pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Poznaniu. Jednej z nich niestety również nie udało się uratować. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo, policja zorganizowała objazdy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Ford Kuga najechał na tył zaparkowanego częściowo na drodze, a częściowo na poboczu samochodu ciężarowego. Wszyscy poszkodowani to mieszkańcy naszego powiatu w wieku od 18 do 23 lat.

Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

(mal), KPP

 

Foto: Siła uderzenia forda w ciężarówkę była bardzo duża. Na miejscu zginęły dwie osoby: 18-letnia kobieta i 21-letni mężczyzna

Poprzedni
Następny