15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szukali i znaleźli. Maryśkę

Pobicie znajdzie finał przed sądem

Policjanci z Szamotuł zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Pokrzywdzony doznał obrażeń. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, policjanci znaleźli krzewy marihuany.

Po otrzymaniu w dniu 12 sierpnia zawiadomienia o pobiciu, szamotulscy policjanci zajęli się sprawą.

– Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej na ogródkach działkowych na terenie gminy Szamotuły. Zgłaszający, w wyniku pobicia przez dwóch mężczyzn, doznał uszczerbku na zdrowiu. Jeden ze sprawców dodatkowo miał mu grozić. Był on znany pokrzywdzonemu – relacjonuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Tego samego dnia, w którym przyjęte zostało zawiadomienie o przestępstwie, policjanci zatrzymali obydwu podejrzanych. Byli to mieszkańcy gminy Szamotuły w wieku 32 oraz 35 lat. Dodatkowo, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli krzewy marihuany oraz przyrząd służący do przerabiania narkotyków.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o pobicie. Dodatkowo, 35-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, uprawy marihuany oraz posiadania przyrządu do przerabiania narkotyków.

(mal), KPP

FOTO: W trakcie przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych o pobicie policjanci niespodziewanie natknęli się na krzewy marihuany

Poprzedni
Następny