15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Święto Chleba i Sera w Kaźmierzu

Wystąpią „Łzy”

        Już jutro w Kaźmierzu odbędzie się tradycyjne coroczne Święto Chleba i Sera.  Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Łzy”. To jedna z największych imprez organizowanych w gminie Kaźmierz. W tym roku na gości festynu czeka mnóstwo atrakcji. Na scenie pojawią się Łzy oraz Kapela zza Winkla.

Kaźmierskie Święto Chleba i Sera to już tradycja. To czas dla rodzin na wspólny relaks i wiele fantastycznych aktywności. Imprezy przygotowane z okazji dożynek startują już o godz. 10.00. Na tą porę zaplanowano Sztafetę Rowerową Hochland. Jej zakończenie zaplanowano na godz. 13.00. Od 13.00 do 17.00 czynne będzie stoisko EKO Hochland, która oferuje edukacyjne zajęcia dla rodzin, w tym grę plenerową, promującą ekologiczne postawy. W tych samych godzinach otwarte będzie stoisko „Hochland – TU JEST PYSZNIE!”, oferujące doradztwo zawodowe. Co roku powodzeniem cieszą się degustacje dań na bazie serów Hochland – BBQ party, kuchnia z sercem czy mini deserki. Będzie możliwość skorzystania z tej usługi przez siedem godzin trwania imprezy. O godz. 15.00 będzie odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Na godz. 17.00 zaplanowano koncert zespołu „Kapela zza Winkla”, a o 18.30 rozpocznie się występ zespołu „Take Funk”. Od godz. 19.00 będzie można skorzystać z atrakcji, oczekiwanej corocznie – lotu balonem Almette (na uwięzi). Koncert główny kaźmierskiego święta zaplanowano na godz. 20.00. Wystąpi zespół „Łzy”. Impreza zakończy się dyskoteką, którą poprowadzi DJ JEREMI.

Z okazji Święta Chleba i Sera odbędą się imprezy towarzyszące. Już w piątek organizatorzy zapraszają do kina plenerowego w parku pałacowym. W sobotę, w godz. 8.00-12.00 odbędą się zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Wójta Gminy Kaźmierz. Ponadto przygotowano atrakcje dla dzieci m.in. dmuchańce, szczudlarz, baloniarz, gry i zabawy. Organizatorami Święta Chleba i Sera są: Gmina Kaźmierz, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu. Sponsorem głównym jest firma Hochland Polska.

(sc)

Zdjęcie: Corocznie zainteresowaniem cieszy się stoisko firmy Hochland

Poprzedni
Następny