15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szamotulscy seniorzy wybrali się wreszcie na zaległą majówkę

Ośrodek kultury obiecuje zrekompensowanie długiej przerwy

Mieszkańcy stolicy powiatu mogą wreszcie korzystać z oferty Szamotulskiego Ośrodka Kultury, który przez ostatnie tygodnie był zamknięty z powodu pandemii. Wraz z jego otwarciem, powróciły między innymi spotkania Klubu Seniora, działającego w ośrodku kultury.

Pisaliśmy listy, wysyłaliśmy kartki, maseczki, dzwoniliśmy. Tak mijał nam czas, kiedy nie mogliśmy się spotkać z cudownymi członkami Klubu Seniora – czytamy w relacji, którą SzOK zamieścił na łamach swojej strony internetowej.

Emeryci, spragnieni kontaktu i spojrzenia sobie w oczy, wybrali się  wraz ze swymi opiekunami na zaległą od roku  majówkę do pałacu w Dębinie. A tam czekało na nich klimatyczne, zadbane miejsce, przesympatyczni pracownicy obsługi i wprawiające w doskonały nastrój, promienne słońce. Było wspaniale, a najwspanialsi okazali się jak zwykle pełni entuzjazmu, radośni seniorzy, z niezwykle charyzmatyczną, zarażającą pogodą ducha,  prezes Danutą Matuszak. Opiekun klubu Piotr Witoń, animator i dyrygent chóru seniorów Waldemar Herman oraz akordeonista Waldemar Jurek, zadbali o dobrą zabawę podczas czwartkowej wycieczki.

Staraliśmy się utrzymywać z państwem kontakt. Mieliśmy was cały czas w sercach, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Cieszę się, że wróciliście i jesteście zdrowi – mówił do seniorów dyrektor SzOK Piotr Michalak. I wyjaśnił, że po długiej przerwie, ośrodek kultury zamierza zrekompensować brak cyklicznych zajęć w minionym okresie, poprzez umożliwienie organizowania ich w trakcie wakacji. Stąd adresowana do emerytów propozycja comiesięcznych wyjazdów w ciekawe miejsca w okolicy. W lipcu i sierpniu mają także odbywać się próby chóru „Srebrne Nutki”, który tworzą członkowie Klubu Seniora.

Poprzedni
Następny