15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Świąteczny weekend wcale nie taki spokojny

Służby ratunkowe nie próżnowały

Okres świąt Bożego Narodzenia okazał się całkiem pracowity dla naszej policji. Od soboty 23 grudnia do wtorku 26 grudnia funkcjonariusze otrzymali łącznie około 100 zgłoszeń o zdarzeniach jakie miały miejsce na terenie powiatu.

Były to zarówno kolizje drogowe, interwencje publiczne, jak i interwencje domowe. Zgłoszenia dotyczyły m.in. utrudniania widzeń z dziećmi, grupowania się osób, zakłócania spokoju i porządku publicznego, nieprawidłowych zachowań na drodze, uszkodzenia mienia, konfliktów rodzinnych itp.

– Jak co roku, w czasie trwania świąt Bożego Narodzenia policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierowców oraz sprawdzali, czy poruszają się z bezpieczną prędkością. W dniach od 23 do 26 grudnia policjanci odnotowali w sumie 10 kolizji drogowych. Do zdarzeń doszło w miejscowości Nowy Kraków, w Pniewach, w Kaźmierzu, w Szamotułach, w Lipnicy, w Podpniewkach, w miejscowości Stróżki oraz w Ostrorogu. Były to niegroźne zdarzenia. W czterech przypadkach były to kolizje z udziałem zwierząt – podsumowuje świąteczny okres st. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej policji.

Jedno ze zdarzeń wyglądało początkowo dość poważnie. Doszło do niego w dniu 26 grudnia na trasie K92 w Pniewach. Na skrzyżowaniu zderzyły się ze sobą toyota yaris, którą kierował mieszkaniec gminy Duszniki oraz skoda, którą kierował mieszkaniec gminy Czerwonak. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zderzenia pojazdów było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Pasażerka toyoty została przetransportowana przez śmigłowiec do szpitala. Po przeprowadzonych w badaniach ustalono, iż doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako kolizja drogowa. 

Na drogach niestety nie zabrakło kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

– Funkcjonariusze ruchu drogowego w Dobrojewie ujawnili mieszkańca gminy Ostroróg, który kierował fordem. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwsze badanie wykazało, iż miał 0,42 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Obrzycka ujęli natomiast podejrzanego o kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,96 promila alkoholu w organizmie. Po podjętej interwencji domowej, funkcjonariusze z Wronek zatrzymali mieszkańca gminy Wronki podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania, mężczyzna miał 1,38 promila alkoholu w organizmie – informuje Sandra Chuda.

(mal), KPP

 

Foto u góry:

W dniu 23 grudnia o godzinie 13.15 w Nowym Krakowie doszło do kolizji drogowej samochodu osobowego z dzikiem. Jedna osoba poszkodowana trafiła do szpitala

 

Poniżej: Ofiara wypadku w Pniewach, pasażerka toyoty (w ciąży), została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Nowym Tomyślu

Poprzedni
Następny