15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kolejne szkolenie ratowników OSP zakończone

44 zdało egzamin

W niedzielę 17 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach przeprowadzono egzamin kończący „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”. Pomyślnie zdało go 44 strażaków, w tym 10 kobiet, i tym samym uzyskali oni uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych.

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej,  prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach.

– Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Poznaniu oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym – informuje ogniomistrz Łukasz Kawka. – Druhny i druhowie podczas zajęć zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie – dodaje.

Po pomyślnie zdanym egzaminie, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczyli kursantom: komendant powiatowy PSP w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, zastępca dowódcy JRG Szamotuły mł. kpt. Sebastian Groś, kpt. Daniel Wachnik, mł. ogn. Dawid Gacek oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szamotułach, dh Zenon Pawlaczyk.

(mal), PSP

FOTO: Kursanci przeszli szkolenie teoretyczne oraz praktyczne

Poprzedni
Następny