15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Świąteczne kulanie we Wronkach

Towarzyski turniej kręglarski sołectw i osiedli. Sołtyski upiekły ciasta

 

W niedzielę 2 maja we wronieckiej kręgielni rozegrano towarzyski turnieju sołectw i osiedli. Wzięło w nim udział 17 drużyn. Po prawie trzech godzinach kulania wszystko było jasne.

Widać było, jak bardzo ludziom brakowało takich spotkań w czasie pandemii koronawirusa. Podtrzymaniu radosnej atmosfery sprzyjały świetne ciasta upieczone przez sołtyski (w kolejności alfabetycznej): Teresę Fojud z Biezdrowa, Justynę Grocholską z Wróblewa, Marzenę Grzeszkowiak (przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich z Kłodziska), Anetę Kinowską z Samołęża, Agnieszkę Proch z Wierzchocina i Honoratę Pruc z Ćmachowa.

Reprezentacje były 4-osobowe. Każdy zawodnik miał 10 rzutów punktowanych i jeden próbny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna sołectwa Stare Miasto (190 punktów) w składzie Wojciech Bilski, Piotr Brzóska, Sebastian Kaczmarek i Krzysztof Klimczak. Na drugim miejscu znalazło się osiedle Na Górce (182 punkty), które reprezentowali Michał Biedziak, Marek Łożyński Mateusz Olczyk i Piotr Podziński. Trzecią lokatę zajął zespół sołectwa Biezdrowo (178 punktów) w składzie Joanna Musiał, Violetta Raszewska, Paweł Raszewski i Hubert Rosada. Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny sołectw Obelzanki, Marianowo, Pakawie, Wróblewo, Kłodzisko, Wierzchocin i Wartosław.

Poza konkursem wystąpiła także ekipa radnych Rady Miasta i Gminy Wronki w składzie Michał Biedziak, Ernest Frankowski, Piotr Golas (najgłośniejszy kibic turnieju!) i Mariusz Makówka, uzyskując 170 punktów. Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się Joanna Musiał (55 punktów) z sołectwa Biezdrowo i Marek Łożyński (58 punktów) z osiedla Na Górce.

Organizatorem turnieju był klub kręglarski Dziewiątka-Amica Wronki, a sponsorem wronieckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

RB

 

Praktyczne nagrody dla najlepszych przekazywał zastępca burmistrza Robert Dorna. Stare Miasto dostało podgrzewacz gastronomiczny, osiedle Na Górce drabinę, a Biezdrowo brytfannę. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody pocieszenia, czyli pojemniki do przechowywania żywności

 

Szczegóły wkrótce i w poniedziałkowej gazecie

Poprzedni
Następny