15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sukces technikum przy Leśnej we Wronkach

Trzecie w Wielkopolsce

Miesięcznik edukacyjny Perspektywy opublikował najnowszy ranking techników i liceów ogólnokształcących. Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach znalazło się na 3. miejscu w Wielkopolsce i 34 w Polsce. To duży sukces tej cenionej uczelni.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W rankingu techników znakomicie wypadło Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach – znalazło się na 3 miejscu w Wielkopolsce i 34 w Polsce. Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach (popularny „Rolnik”) uplasowało się na 87 miejscu w Wielkopolsce, a Technikum nr 1 w ZS nr 2 we Wronkach na 109.

W rankingu liceów 22 lokatę w Wielkopolsce zajęło LO Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, 76 – I LO im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach, 81 – LO im. E. Sczanieckiej w Pniewach, 89 – LO w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach.

– Warto podkreślić, że nasze sukcesy wynikają ze współpracy dyrekcji, grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, wspierających rodziców, a także władz samorządowych i oświatowych, które dbają o jak najlepsze warunki pracy w szkole – komentuje wyniki rankingu Monika Kozber, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach.

(mal)

Na zdjęciu: Dyrektor Monika Kozber z dyplomem dla technikum z Leśnej we Wronkach

Poprzedni
Następny