15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Strzelcy z Tarczy zdobywają tytuły

– To efekt ciężkiej pracy – podkreśla Ryszard Wegner

 

Zawodnicy Klubu Strzeleckiego Tarcza Szamotuły nie zwalniają tempa i dorzucając do swych kolekcji kolejne tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski w strzelectwie dynamicznym, w konkurencjach pistoletowych, karabinowych oraz strzelbie dynamicznej.

Po ostatnim zdobyciu tytułu mistrza Polski w karabinie przez Andrzeja Kaniewskiego w kategorii super senior, do grona krajowych mistrzów dołączył  Leszek Madejewski zdobywając tytuł II mistrza w kategorii standard manual super senior na rozgrywanych w dniach 3 i 4 czerwca na strzelnicy Benelli Shotgun Marynino Mistrzostwach Polski w Strzelbie Dynamicznej. Leszek Madajewski został powołany po raz trzeci do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Strzelbie Dynamicznej, które odbędą się w tym roku w Tajlandii.

W tym samym  czasie dużym sukcesem organizacyjnym zakończyły się organizowane w dniu 3 czerwca na strzelnicy Lizawka w Poznaniu przez Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły II Mistrzostw Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. I tu z dużym sukcesem startowali zawodnicy Tarczy. Tytuł mistrza Polski w konkurencji karabinek zdobył Piotr Niemczyk, a tytuł II mistrza Polski w konkurencji karabin zdobył Krzysztof Nowakowski.

We wszystkich konkurencjach strzelania z broni historycznej użyta jednostka broni musi być co najmniej półwieczna, i to w takim stanie, w jakim opuściła fabrykę, czyli bez żadnych modyfikacji i przeróbek. Musi to być także broń o charakterze wojskowym, bez dodatkowego wyposażenia i z mechanicznymi przyrządami celowniczymi.

Tych wspaniałych wyników pozazdrościli kolegom strzelcy strzelający konkurencje tarczowe z karabinu sportowego oraz z pistoletu. Na rozgrywanych 11 czerwca zawodach na strzelnicy w Mutowie zdobyli Mistrzostwo Drużynowe Klubów Strzeleckich zrzeszonych w Leszczyńskim Okręgowym Związku Strzeleckim na rok 2023. Wystartowało 27 zawodników z 6 klubów.

– Te wspaniałe wyniki osiągane przez naszych zawodników są efektem ich ciężkiej pracy, godzin spędzonych na strzelnicy, setek wystrzelanych pocisków na treningach  na strzelnicy klubowej w Mutowie, zmodernizowanej kosztem dużych nakładów finansowych, by stworzyć jak najlepsze warunki dla korzystających z tego obiektu zawodników – mówi Ryszard Wegner, wiceprezes klubu Tarcza.

(mal)

 

Foto u góry: W II Mistrzostwach Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej udział wzięło 50 zawodników

 

Regulamin zawodów strzeleckich z broni historycznej dopuszczał ubiór zawodników z „epoki” i wielu biorących udział z tej możliwości skorzystało, dodając kolorytu zmaganiom

Poprzedni
Następny