15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Spotkanie po latach w Przystankach

Wspomnienia bliskie sercom

            W czerwcu 2005 roku po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w Szkole Podstawowej w Przystankach. Mimo upływu lat, sentyment do tej kameralnej placówki pozostał.

21 maja, w pałacu, którym przez prawie 60 lat funkcjonowała szkoła, odbył się I Zjazd Sympatyków Szkoły Podstawowej w Przystankach. W obecnym Dworze Przystanki spotkali się nauczyciele i uczniowie tej szkoły. Przybyli tutaj, by z sentymentem powspominać tak bliskie ich sercu miejsce, a jednocześnie zobaczyć jak wygląda nowa wersja dworu i parku.

Dziękujemy właścicielom tego obiektu, państwu Kazimierskim za troskę nad tym zabytkiem i za umożliwienie nam powrotu do tamtych – bliskim naszym sercom – wspomnień. Mamy nadzieję, że ten I Zjazd Sympatyków Szkoły Podstawowej w Przystankach będzie początkiem kolejnych spotkań ze społecznością szkoły w Dworze. Wszyscy uczestnicy stworzyli niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę tego spotkania, dostarczyli niezapomnianych wzruszeń, które utrwalą ten czas głęboko w naszych sercach i pamięci – napisała uczestniczka zjazdu Arleta Spychała.

(sc)

 

Zdjęcie u góry: Uczestnicy I Zjazdu Sympatyków Szkoły Podstawowej w Przystankach

Poprzedni
Następny