15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Spłonęła restauracja w Komorowie

W sobotę 22 października, krótko przed godz. 22.00, w Komorowie zapalił się budynek restauracji nad jeziorem. Pożarem zagrożone były pobliskie domki rekreacyjne. Do akcji gaśniczej wyruszyło siedem jednostek straży pożarnej.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek restauracji, który cały objęty był ogniem. Zagrożone pożarem były domki letniskowe oraz las, które znajdowały się w pobliżu. Właściciel poinformował strażaków, że w budynku nie znajdowały się żadne osoby – informuje Łukasz Kawka, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.
– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, podaniu trzech prądów w obronie na pobliskie domki letniskowe i las, przetłaczaniu wody z pobliskiego jeziora, dogaszeniu pogorzeliska oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – dodaje.
Spaleniu uległ cały budynek restauracji oraz wyposażenie. Straty strażacy szacują na około 500 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na około 1 mln zł.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny